42
2019
2018-05-15

XI Pielgrzymka Harcerska do Miedzny


W piątek 20 kwietnia harcerze z Hufca ZHP im. Janusza Korczaka w Sokołowie Podlaskim już po raz jedenasty uczestniczyli w pieszej wędrówce do sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Miedznie. 

Przedsięwzięcie corocznie odbywa się z okazji dnia św. Jerzego - patrona rycerzy oraz skautingu i stanowi ważny element programu wychowania duchowego w sokołowskim hufcu. W tym roku w pielgrzymce uczestniczyły następujące jednostki hufca: 75 DW Promienie z Grochowa z hm. Barbarą Żaboklicką, 25 DH Łazy z Łazowa z hm. Elżbietą Osipiak, 12 DH Ignis z Bielan z dh. Dominiką Nasiłowską, 45 DH Cienie z Sabni z hm. Anną Chmiel, 43 DH Leśni Ludzie z Niecieczy z phm. Edytą Smolik i 44 DW Horyzont z Sokołowskiego Domu Harcerza oraz przedstawiciele Komendy Hufca: hm. Bożenna Hardej, hm. Marianna Popławska, hm. Maria Janista.

Pielgrzymka tradycyjnie rozpoczęła się o godzinie 15 Koronką w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim, po czym harcerze pod przewodnictwem Kapelana Hufca ks. pwd. Mariusza Krolla ruszyli do Miedzny.  W trakcie wędrówki był czas na modlitwę, śpiewy i rozmowy. Nie zabrakło odpoczynku. Utrudzonym pielgrzymom smakowały domowe bułeczki pani Izabeli Zawadzkiej z Ząbkowa. 

W Miedznie na pielgrzymów oczekiwali przedstawiciele Hufca Doliny Liwca z Węgrowa - dh Łukasz Gajewski i drużynowa z 16 DSH „Szare płomienie" im. Witolda Pileckiego, a także zaprzyjaźnieni z sokołowskim hufcem druhny: Agnieszka Turemka z 23 DSh Wataha, Beata Żaboklicka i Iwona Mikołajczyk z zuchami z Miedzny. Wszyscy uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej przez ks. Jarosława Górskiego, proboszcza parafii i ks. pwd. Mariusza Krolla. Modlono się w intencji zdrowia druha Michała Wierzbickiego. Kolejnym punktem przedsięwzięcia było spotkanie w Domu Pielgrzyma przy herbatce i domowych wypiekach przygotowanych przez gospodarzy, podczas którego zaplanowano kolejną, wspólną harcerską pielgrzymkę.
J.O.
 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Po co dzieciom mózgi prać?. Po co takie wyprawy?. Tragedia tych upadłych tzw. nauczycieli.

&7
2018-05-20 16:04:44
Strona 1/1


Dane kontaktowe