17
2020
2019-03-27

X Targi Pracy, Edukacji i Kariery „Szarada”


W środę 20 marca 2019 r. w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Sokołowie Podlaskim odbyła się X edycja Sokołowskich Targów Pracy, Edukacji i Kariery „Szarada”. W tym roku w Targach uczestniczyło ponad trzydziestu wystawców, wśród których były uczelnie wyższe, szkoły policealne, ośrodki szkoleń, firmy i instytucje.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 Małgorzata Baranowska oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Sokołowie Podlaskim Elżbieta Błońska. Następnie głos zabrali: Starosta Sokołowski Elżbieta Sadowska, Przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego Jacek Odziemczyk i zastępca Burmistrza Sokołowa Podlaskiego Krzysztof Dąbrowski.

W otwarciu wzięli udział goście: Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Marzenna Hardej, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Węgrowie Anna Wieczorek, Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Teresa Oliwińska, Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Beata Biernat oraz pierwszy organizator sokołowskich targów, emerytowany pedagog, Pan Jerzy Bujalski.

Organizatorami X Targów Edukacji, Pracy i Kariery „Szarada” byli: Zespół Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego, Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim oraz Powiatowy Urząd Pracy w Sokołowie Podlaskim. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Starosty Sokołowskiego Elżbiety Sadowskiej.

Wśród tegorocznych wystawców znaleźli się: Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni, Politechnika Białostocka, Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, Państwowa Szkoła Wyższa im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Collegium Mazovia w Siedlcach, Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie. Akademia Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach, Cosinus – bezpłatne szkoły prywatne, Towarzystwo Wiedzy Powszechnej w Siedlcach, Centrum Nauki i Biznesu Żak w Siedlcach, Sokołów Logistyka, Robmar, Gama Sp. J, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Powiatowa Policji w Sokołowie Podlaskim, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Siedlcach, Verifis – Zakład Aranżacyjno – Wykonawczy, Zakłady Mięsne Zakrzewscy”, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Spółdzielnia Inwalidów „Chegos”, Stalfa Sp. Z o. o., Natur House, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kosowie Podlaskim, Motir ABS, PKS Sokołów w Sokołowie Podlaskim S.A., Centrum Szkoleniowe ACZE.

Pierwsza "Szarada" odbyła się w 2009 r. i rokrocznie przyciąga liczne grono wystawców, nauczycieli oraz uczniów. Celem imprezy jest wyrównywanie szans edukacyjnych i kształtowanie motywacji do planowania ścieżki naukowej i zawodowej. Dla młodych ludzi jest to idealna okazja do spotkania się z przedstawicielami szkół, uczelni wyższych, ośrodków kształcenia, firm i przedsiębiorstw. Młodzież, która już niebawem stanie przed trudnym wyborem swojej ścieżki edukacji i kariery, mogła podczas "Szarady" zapoznać się z ofertami placówek, zapytać o szczegóły rekrutacji, a także nabyć niezbędne informatory, broszury i ulotki.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

www.wiescisokolowskie.pl/galeria/232,szarada-2019.html


Oprac. Katarzyna Dybowska 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe