25
2022
2022-08-02

Występy sokołowskich szachistów w regionie i w turniejach ogólnopolskich


W ostatnim czasie dosyć dużo turniejów zaliczyli szachiści z UKS Sokołowskiego Towarzystwa Szachowego, zarówno w regionie, jak i na arenie kraju.

W turniejach regionalnych największe sukcesy święcili młodzicy Mateusz i Tadeusz Strus, którzy zazwyczaj bez trofeów nie kończyli turnieju. Mateusz jest aktualnym mistrzem Mazowsza w szachach błyskawicznych, szybkich i klasycznych młodzików. Chłopcy na zmianę zdobywali puchary w kategorii młodzików lub juniorów na turniejach m.in.: w Sokołowie Podlaskim, Siedlcach, Wiśniewie, Małkini, Siemiatyczach, Czeremsze. W lipcu wzięli udział w dużym turnieju międzynarodowym w Bydgoszczy. Mateusz zajął tam drugie miejsce, a Tadeusz czwarte w turnieju dla młodzików, w grupie D. Planowany jest wyjazd Strusów na mistrzostwa Polski juniorów i młodzików w szachach szybkich i błyskawicznych do Rzeszowa 26 sierpnia.

Dość aktywnie uczestniczył ostatnio na arenie krajowej prezes UKS Sokołowskiego Towarzystwa Szachowego Józef Flaziński, tyle że w roli sędziego. Sokołowianin w okresie od marca do lipca sędziował aż sześć turniejów rangi mistrzostw Polski, w marcu Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w szachach szybkich i błyskawicznych w Konstancinie Jeziornej, później mistrzostwa Polski niewidomych w Pokrzywnej k. Opola, Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 12 i 14 w Serwach k. Augustowa, mistrzostwa Polski niewidomych juniorów w Broku, Szachowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w Tyńcu.

We wrześniu planowane jest sędziowanie Flazińskiego w Pucharze Polski Niepełnosprawnych w Niechorzu nad morzem.

Juliusz Nowicki

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe