17
2020
2017-12-12

Wystawa „W pogoni za światłem”


Taki tytuł nosi najnowsza wystawa fotografii Heleny Anny Romańskiej z Repek. Wernisaż wystawy odbył się w sali sportowej Zespołu Szkół w Repkach, a organizatorem wydarzenia był miejscowy Gminny Ośrodek Kultury.

Spotkanie otworzyła Ewa Czarkowska, dyrektor GOK, która powitała autorkę zdjęć i licznie przybyłych miłośników jej talentu, tych wszystkich, którzy w niedzielne popołudnie wybrali kontakt ze sztuką. Przybliżyła też postać bohaterki wieczoru i jej pasję.

Helena Romańska swoje życie osobiste i zawodowe związała z Repkami. Tutaj w szkole podstawowej i gimnazjum uczyła przedmiotów przyrodniczych i chemii. W czasie pracy zawodowej rozpoczęła się jej przygoda z fotografią, która przerodziła się w pasję. Artystka z powodzeniem uczestniczy w konkursach, doskonali też swoje umiejętności w trakcie specjalistycznych kursów. Jej pierwsza wystawa fotografii, zatytułowana „Podlaskie Bezdroża”, miała miejsce w kwietniu 2017 roku w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Prezentowane na niej zdjęcia okolic Repek o różnych porach dnia i roku wzbudziły duże zainteresowanie.

Na wystawie w Repkach zgromadzonych zostało 40 pięknych, nastrojowych zdjęć o przemyślanej kompozycji kadru i dużym wyczuciu światła, które, jak podkreśliła bohaterka wieczoru, nadaje zwyczajnym rzeczom magię. Helena Romańska potrafi nie tylko dostrzec, odkryć i utrwalić te zwyczajne obrazy, ale też trafnie nadać im tytuł. Dyrektor Ewa Czarkowska wyraziła przekonanie, że prezentowane fotografie to opowieść wrażliwego człowieka zafascynowanego urokiem przyrody, cudowne, ulotne chwile, jakich możemy doświadczyć obserwując ją, a wystawa zachęca do poszukania i odkrywania piękna wokół nas. Znakomitym uzupełnieniem spotkania był koncert Alicji i Michała Ostromeckich.

J.O.
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe