17
2020
2013-02-22

Wystawa w Bibliotece Pedagogicznej


Przez dwa miesiące - luty i marzec.- w Bibliotece Pedagogicznej przy ul. Oleksiaka-Wichury można oglądać wystawę prac Adama Borowego. Autor prezentowanych tam obrazów spotka się z miłośnikami malarstwa i opowie o sobie i swojej pasji w piątek 1 marca o godzinie 12.00 w budynku biblioteki przy ul. Oleksiaka-Wichury.
Adama Borowy urodził się 15 lutego 1972 roku w Sokołowie Podlaskim. Ukończył Liceum Plastyczne w Nałęczowie, a w 1998 r. uzyskał dyplom na Wydziale Wychowania Plastycznego  ASP w Poznaniu. Jest nauczycielem w gimnazjum w Kosowie Lackim, w związku z czym na jego obrazach czasami goszczą twarze uczniów. Cykl obrazów przedstawiających twarze młodych ludzi pokazany został w Niemczech. Adam Borowy maluje pejzaże, portrety, martwą naturę. Jego obrazy znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Na obrazach  przedstawia też pozy jogi, którą to malarz ćwiczy. Warto zwrócić uwagę na eksperymenty z fakturą, która nadaje obrazom aurę tajemniczości. Na części obrazów zestawia abstrakcje z realizmem. W początkach malarstwa olejowego kopiował pejzażowe obrazy rosyjskich pieriedwieżników, holenderską martwą naturę oraz polską szkołę monachijską. Według Adama Borowego „w obecnych czasach sam realizm to za mało, aby mieć coś do opowiedzenia w obrazie. Dlatego obowiązkiem każdego artysty jest szukanie własnych środków ekspresji, mimo słusznego wrażenia, że już nic nowego w tej materii nie da się powiedzieć”. Adam Borowy fascynuje się dynamicznym rysunkiem Franciszka Starowiejskiego (szczególnie sposobem, w jaki rysuje on ludzkie ciało). Interesuje się też pełnymi ekspresji postaciami Francisa Bacona.
Artysta wielokrotnie prezentował swoje obrazy na wystawach w Warszawie w ramach współpracy z fundacją Artbarbakan oraz brał udział w wystawach zbiorowych w Sokołowskim Ośrodku Kultury.

JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe