25
2022
2022-07-26

Wystawa prac o przyrodzie wokół nas


W Bibliotece Pedagogicznej przez okres wakacji będzie dostępna do obejrzenia wystawa prac uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy z Sokołowa Podlaskiego.

Każdy z uczestników pracuje swoją ulubioną techniką. Na wystawie znalazły się prace malowane kredkami pastelowymi, wydzierane, wyklejane nitką i bibułą, haftowane na kartonie, szkice ołówkiem i wykonywane technikami mieszanymi.

Prezentowane są również albumy tematyczne – przyrodnicze wykonane własnoręcznie przez uczestników na konkurs w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym.

Na szczególną uwagę zasługuje praca pt. „Ptaki Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego" – wyklejana nitką, która zajęła pierwsze miejsce. Są to prace pokonkursowe i projektowe. Podopieczni ŚDS chętnie uczestniczą w projektach, a szczególnie o tematyce natury, przyrody. Tą miłość do natury w dużym stopniu zawdzięczają współpracy z Nadbużańskim Parkiem Krajobrazowym z siedzibą w Kaliskach, którego to pracownicy co jakiś czas przybliżają im tajniki przyrody, zarówno na zajęciach, jak i warsztatach stacjonarnych. Organizują konkursy, oprowadzają
po terenie, zarażają miłością do przyrody.

Uczestnicy Środowiskowego Domu w Sokołowie Podlaskim to osoby dorosłe, niepełnosprawne, na co dzień zmagające się z różnymi trudnościami. Prace, które tworzą wystawę powstały na zajęciach w ramach terapii zajęciowej – arteterapii. Jak wiadomo, kontakt z przyrodą to wspaniały odpoczynek, relaks i terapia.

Wszystkie prace są warte obejrzenia. Zapraszamy.


Biblioteka Pedagogiczna

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe