17
2020
2022-01-14

Wystawa „Mit- Kult - Wiara”


Galeria DOM zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa profesorów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie: Huberta Borysa, Zdzisławy Ludwiniak i Piotra Siwczuka pt. “Mit – kult – wiara”, który odbędzie się 17 stycznia o godz. 18:00.

Prof.Hubert Borys zaprosił do udziału we wspólnej wystawie “Mit – kult – wiara” prof. Zdzisławę Ludwiniak i prof. Piotra Siwczuka. Profesorowie przez wiele lat współpracowali ze sobą. Swoją twórczością i działalnością pedagogiczną pokazali, że są silnymi osobowościami artystycznymi i wartościowymi pedagogami.

Idea wystawy “Mit – kult – wiara” wpisuje się w istotę poszukiwań artystów. W swojej pracy wielokrotnie czerpali z obszaru podjętej tematyki.
Stwierdzenie biskupa Michała Janochy, przewodniczącego Rady ds. Kultury Konferencji Episkopatu Polski, było dla ich wystawy “Mit – kult – wiara”, jednym z wielu wskazań. Mówi on otym, że kultura stanowi niekwestionowaną wartość, a sercem kultury jest kult. Oderwanie kultury od kultu powoduje, że kultura staje się odpadkiem, co zauważył już Goethe.

Wystawa czynna będzie do 28 lutego 2022 r.

SOK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe