11
2019
2018-03-07

Wystawa kolaży "Człowieka Artysty"


W piątek 2 marca w kawiarni Filmowa w Sokołowie Podlskim odbyła się wystawa kolaży Kamila Tarkowskiego, znanego jako "Człowiek Artysta". Organizatorami wydarzenia byli: Kawiarnia Filmowa, Galeria F6 oraz Sokołowski Ośrodek Kultury.

Kamil Tarkowski pochodzi z Węgrowa. Swoją przygodę ze sztuką zaczął w 1998 roku, kiedy tworzył graffiti. Swoje zdolności artystyczne poszerzał w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru, gdzie jako specjalizację wybrał kostiumografię teatralną. To właśnie tam zetknął się po raz pierwszy z kolażem. Zainspirowany tą techniką, wykorzystał ją do tworzenia storyboardów projektowanych kolekcji. Bardzo szybko kolaż stał się pasją Kamila. Swoje kompozycje tworzy przy pomocy fragmentów gazet, kolorowych magazynów, ulotek, plakatów oraz książek. Często wykorzystuje również kawałki plastiku oraz pleksę. W jego pracach odnajdziemy często inspiracje surrealistyczne i popartowe.

- Czasami ktoś, kto patrzy na moje prace, mówi: "ja tego nie rozumiem", ale przecież tego rozumieć nie trzeba. Po prostu patrzysz na to i albo ci się to podoba, albo nie. Albo to trafia w twoje gusta i poczucie estetyki albo nie. Szuka jest po to, żeby ją podziwiać, a nie po to, żeby ją rozumieć - mówił artysta.

Tarkowski studiuje obecnie na Poznańskim Uniwersytecie Artystycznym na kierunku grafika. Organizuje także warsztaty plastyczne oraz wykłady dla dzieci i młodzież.

Wystawę kolaży "Człowieka Artysty" można podziwiać w Filmowej do 30 marca 2018 r.
 

Katarzyna Dybowska 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe