17
2020
2013-03-22

Wystąpili dla mieszkańców miasta


W czwartek 14 marca uczniowie SP Nr 4 im. ks. gen. Stanisława Brzóski zaprezentowali w Sokołowskim Ośrodku Kultury wielkopostny program „Krzyżu święty co świat obejmujesz”.
Przed publicznością wypełniającą po brzegi salą widowiskową wystąpiła liczna grupa  uczniów tej szkoły, a także kilkoro absolwentów oraz goście: Zbigniew Orzełowski i Mirosław Grochowski. Młodzi artyści montażem słowno- muzycznym zaprosili zebranych do przemyśleń na temat krzyża, symbolu szczególnie ważnego dla chrześcijan w okresie Wielkiego Postu. Wykonawcy bardzo dobrze poradzili sobie z trudną i poważną tematyką, trzymając widzów w pełnym emocji napięciu. Przedstawiając lęki, bóle i niepokoje towarzyszące trudnym momentom życia, pomogli ludziom wierzącym zrozumieć i dotknąć tajemnicy krzyża.
W montażu wykorzystano fragmenty tekstów księdza – poety Jana Twardowskiego, a także Phila Bosmansa i Bruno Ferrero. Na podkreślenie zasługują piękne recytacje, jak też pieśni wykonywane z dużym zaangażowaniem przez szkolny chór, grupę absolwentów i solistów. „Uczniowie dali z siebie wszystko”, stwierdziła po występie dyrektor szkoły Grażyna Skonieczna. Podziękowała też nauczycielom szczególnie zaangażowanym w przygotowanie spektaklu – Hannie Grochowskiej, Urszuli Danielskiej, Agnieszce Domańskiej i Piotrowi Przeździeckiemu. Wszystkim wykonawcom i widzom życzyła, żeby to artystyczne spotkanie  miało pozytywny wpływ na nasze życie.
Program był pomysłem pani Hanny Grochowskiej. „Inspiracją stał się „Hymn o krzyżu” - pieśń finałowa, od niej wszystko wzięło początek. Na bazie wersu „Krzyżu święty, co świat obejmujesz” zbudowałam cały scenariusz. Oczywiście koleżanki pomogły przygotować, bo człowiek sam niewiele może. Wiedziałam, że mogę liczyć na swoich uczniów i nie zawiodłam się. Wierzę, że zostanie w nich coś z tego programu” – stwierdziła pomysłodawczyni tuż po spektaklu.


JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe