17
2020
2017-02-08

WYRÓŻNIENIE DLA UCZENICY I LICEUM


Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim, Katarzyna Odowska otrzymała wyróżnienie w V Regionalnym Dyktandzie Języka Niemieckiego.

6 lutego 2017 w Gimnazjum im. 6 Pułku Piechoty Legionów Józefa Piłsudskiego w Kałuszynie odbyło się V Regionalne Dyktando Języka Niemieckiego. Patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Kałuszyna Marian Soszyński, Ambasada Republiki Federalnej Niemiec, Ambasada Austrii, MSCDN w Warszawie oraz Mazowiecki Kurator Oświaty. Gościem honorowym była Pierwsza Dama Agata Kornhauser Duda, która z wykształcenia jest germanistką.
W konkursie brało udział 80 uczniów z powiatu mińskiego, siedleckiego, sokołowskiego i węgrowskiego. I Liceum reprezentowali uczniowie: Katarzyna Odowska, Aleksandra Osial, Grzegorz Elgas.
Uczestnicy dyktanda mieli za zadanie uzupełnić sto luk wyrazowych w autentycznym tekście niemieckim. Lektorem czytającym tekst była Pani Prezydentowa.

Pierwsza Dama uświetniła swoją obecnością galę rozdania dyplomów i nagród. W przemówieniu podkreślała, jak ważna jest w dzisiejszym świecie nauka języków obcych. Ich znajomość daje bowiem szerokie możliwości rozwoju osobistego, kształtuje postawę tolerancji i otwartości. Pani Prezydentowa podziękowała za zaproszenie na dyktando w charakterze lektora, dzięki czemu mogła znowu przez krótką chwilę wcielić się w dobrze jej znaną rolę nauczyciela języka niemieckiego. Pierwsza Dama złożyła zwycięzcom i laureatom dyktanda najserdeczniejsze gratulacje.
Monika Jeżowska

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe