29
2022
2010-12-05

Wyróżnienie dla naszej fotografki


Pochodząca z Sokołowa Olga Leszczyńska ma na swoim koncie już kilka wystaw fotograficznych. Teraz docenili ją także jurorzy konkursu Szkoła Mistrzów Fotografii.

Niedawno zakończono czwartą edycję Szkoły Mistrzów Fotografii, konkursu organizowanego przez Gazetę Wyborczą. Autorem zwycięskiego zdjęcia jest Wojciech Pigla. Jurorzy przyznali też kilka wyróżnień, w tym jedno dla Olgi Leszczyńskiej, która obecnie mieszka w Irlandii. Wszystkie fotografie będzie można zobaczyć na wystawie „Czas, ludzie, wydarzenia. Rok w fotografii 'Gazety Wyborczej'", która od 8 grudnia będzie czynna w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach. - To są życzenia wraz z ulatującymi puszkami mleczy... kto nie pamięta tego z dzieciństwa? - mówi o zdjęciu Olgi fotoedytor "Gazety Wyborczej" Marek Grygiel. - I na dodatek w tak pięknym miejscu jakim są góry. Zazdroszczę tego momentu i też tam bym chciał być wtedy, gdy robione było to wyjątkowe zdjęcie!
Olga od dawna jest znana mieszkańcom Sokołowa ze swej fotograficznej pasji. W Kafejce, znajdującej się w budynku Sokołowskiego Ośrodka Kultury można podziwiać jej kolejną wystawę.
Autorka nie przywiązuje jednak zbytniej wagi do pokazywania swoich prac publicznie.
- To tak jakby ktoś wywieszał na ulicy pranie, żeby się pochwalić, że mu się udało - mówi. - Cieszy mnie zainteresowanie, ale nie po to fotografuję. Było kilka wystaw, dwie w Polsce, gdzie pokazałam ok. 60 prac, moje zdjęcia wywieszono także w Ennistymon Corthause Gallery. Obecnie trwa pokaz moich fotografii na Cliffs of Moher.
Wszystkich, którzy chcą obejrzeć prace Olgi zapraszamy na stronę http://www.mrsredhead-foto.com/
KATARZYNA MARKUSZ

NAGRODZONA FOTOGRAFIA:

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe