11
2020
2016-03-12

Wypadek pod Kosowem


19-letni mężczyzna pozwolił prowadzić samochód 16-letniemu koledze. Ich przejażdżka zakończyła się tragicznie.

Samochodem jechało w sumie 4 mężczyzn. Najmłodszy miał zaledwie 16 lat - i to właśnie on kierował samochodem.

Sobota, 12 marca. Zbliżała się godzina 3 w nocy, mężczyzni jechali drogą na trasie Kosów Lacki - Tosie. W pewnym momencie młody kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i zaczął dachować. Podczas dachowania z samochodu wypadł siedzący z tyłu 19-letni właściciel pojazdu. Nie miał szczęścia, auto przygniotło go. 
 
- Koledzy początkowo próbowali samodzielnie wydostać kolegę, ale nie dali rady. Na tę sytuację najechał patrol z posterunku policji w Kosowie Lackim i szybko przystąpił do pomocy rannemu. Wszyscy próbowali podnieść samochód, by uwolnić przygniecionego mężczyznę. Próby ręcznego podnoszenia samochodu nie przyniosły jednak skutku - relacjonuje przebieg zdarzenia Sławomir Tomaszewski z sokołowskiej policji. 
 
- Wydobycie rannego było możliwe dopiero wtedy, kiedy jeden z uczestników wypadku pobiegł do domu i przyjechał na miejsce ciągnikiem z podnośnikiem widłowym. Policjanci po wydobyciu mężczyzny, który nie dawał znaków życia, szybko rozpoczęli resuscytację. Po krótkiej chwili dojechały pozostałe służby ratownicze i policjanci przekazali reanimowanego zespołowi karetki pogotowia - dodaje S.Tomaszewski.
 
Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jego stan jest ciężki. 

KW
fot. KPP Sokołów


 

« wróć | komentarze [3]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Dla mnie w tej sprawie jest jedna intrygująca rzecz. Mianowicie jak bardzo niehalo z głową mieli rodzice kupując dzieciakowi taki samochód jak Audi. Przecież 19-latek to jeszcze dziecko bez odpowiedzialności, a juz na pewno bez doświadczenia za kółkiem. Pogratulować. Dziecko też nie zaświeciło inteligencją dając 16-letniemu gówniarzowi prowadzić. Cóż, natura rozlicza słabe jednostki. Zamiast śmigać po wsi swoim wozem, będzie jeździł wózkiem - inwalidzkim. Mam nadzieję, że to bedzie nauczka dla innych rodziców.

Rozsądek, błagam o rozsądek
2016-03-15 21:41:11

A jakie ma znaczenie jacy policjanci? Ważne, że podjęli słuszne działania.

do iza
2016-03-14 13:28:30

Chciałabym się dowiedzieć jacy to policjanci uratowali życie tego 19-latka, bo to chyba nie tajemnica a kto napisał artykuł to jest nieważne?

iza
2016-03-13 12:00:49
Strona 1/1


Dane kontaktowe