39
2019
2018-10-24

Wyniki wyborów do Rady Powiatu Sokołowskiego


Podczas wyborów samorządowych mieszkańcy powiatu sokołowskiego wybrali swoich reprezentantów do Rady Powiatu. W skład
nowej Rady wejdzie 17 osób: 10 radnych z listy Prawa i Sprawiedliwości, 6 z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz jeden radny z listy „Zgoda i Porozumienie”.


Skład nowej Rady Powiatu:


Radni z listy KW Prawo i Sprawiedliwość:

- Bogdan Czarnocki
- Jacek Odziemczyk
- Łukasz Śmiejkowski
- Urszula Krzymowska
- Krzysztof Więsak
- Marek Ratyński
- Jolanta Ciołkowska
- Sławomir Wróblewski
- Ryszard Domański
- Andrzej Kietliński


Radni z listy KW Polskie Stronnictwo Ludowe:

- Jarosław Puścion
- Leszek Iwaniuk
- Jerzy Strzała
- Longina Oleszczuk
- Wojciech Jańczuk
- Jarosław Misiak


Radni z listy KWW „Zgoda i Porozumienie”:

- Grzegorz Kobyliński




Oficjalne wyniki wyborów:


Okręg nr 1: Miasto Sokołów Podlaski (6 mandatów)


KW Prawo i Sprawiedliwość

- Jacek Robert Odziemczyk (43 lata) - 1044 głosy – 11,79%
- Jolanta Ciołkowska (57 lat) - 628 głosów – 7,09 %
- Sławomir Wróblewski (57 lat) - 627 głosów – 7,08 %

- Zbigniew Czerkas (42 lata) – 587 głosów – 6,63 %
- Piotr Sikorski (36 lat) – 410 głosów – 4,63 %
- Iwona Mergo-Golatowska (45 lat) – 322 głosy – 3,64 %
- Jerzy Franciszek Błoński (60 lat) – 278 głosów – 3,14 %
- Jolanta Maria Krysiak (57 lat) – 211 głosów – 2,38 %


KW Polskie Stronnictwo Ludowe

- Jarosław Puścion (59 lat) – 1525 głosów – 17,22 %
- Wojciech Jerzy Jańczuk (39 lat) – 340 głosów – 3,84 %

- Eugenia Zofia Murawska (57 lat) – 258 głosów – 2,91 %
- Stanisław Sawicki (45 lat) – 243 głosy – 2,74 %
- Jarosław Czarkowski (43 lata) – 213 głosów – 2,41 %
- Barbara Gierzyńska (30 lat) – 141 głosów – 1,59 %
- Daniel Omelańczuk (36 lat) – 111 głosów – 1,25 %
- Anna Wasilewska (48 lat) – 108 głosów – 1,22 %


KWW Zgoda i Porozumienie

- Grzegorz Stefan Kobyliński (62 lata) – 442 głosy – 4,99 %
- Izabela Aldona Trzpil (64 lata) – 272 głosy – 3,07 %
- Paweł Środa (41 lat) – 262 głosy – 2,96 %
- Sylwia Wierzbicka (36 lat) – 248 głosów – 2,80 %
- Urszula Pieniak (39 lat) – 185 głosów – 2,09 %
- Karol Omelańczuk (34 lata) 163 głosy – 1,84 %
- Andrzej Szczepan Kublik (75 lat) – 126 głosów – 1,42 %
- Marek Olędzki (59 lat) – 112 głosów – 1,26 %




Okręg nr 2: Gmina Bielany, Gmina Sokołów Podlaski (3 mandaty)


KW Prawo i Sprawiedliwość

- Krzysztof Józef Więsak (59 lat) – 945 głosów – 18,25 %
- Ryszard Aleksander Domański (59 lat) – 582 głosy – 11,24 %

- Marian Koć (57 lat) – 566 głosów – 10,93 %
- Katarzyna Sikorska (51 lat) – 509 głosów – 9,83 %
- Renata Anna Kalicka (48 lat) – 500 głosów – 9,66 %


KW Polskie Stronnictwo Ludowe

- Jarosław Krzysztof Misiak (45 lat) – 318 głosów – 6,14 %
- Katarzyna Wojewódzka (37 lat) – 291 głosów – 5.62 %
- Tadeusz Józef Bieliński (71 lat) – 258 głosów – 4,98 %
- Joanna Jadwiga Telak (54 lata) – 162 lata – 3,13 %
- Jan Henryk Wojtkowski-Paczóski (62 lata) – 85 głosów – 1,64 %


KWW Zgoda i Porozumienie

- Karol Marian Mucha (65 lat) – 251 głosów – 4,85 %
- Maciej Włodzimierz Osiński (28 lat) – 239 głosów – 4,62 %
- Lidia Anna Wojewódzka (35 lat) – 239 głosów – 4,62 %
- Elżbieta Kaniuk-Tomasiuk (35 lat) – 117 głosów – 2,26 %
- Karol Klewek (30 lat) – 116 głosów – 2,24 %



Okręg nr 3: Miasto i Gmina Kosów Lacki, Gmina Ceranów,
                    Gmina Sterdyń (4 mandaty)



KW Prawo i Sprawiedliwość

- Łukasz Jan Śmiejkowski (39 lat) – 972 głosy – 16,67 %
- Urszula Ewa Krzymowska (45 lat) – 957 głosów – 16,41 %
- Andrzej Kietliński (51 lat) – 577 głosów – 9,90 %

- Bożena Teresa Kolanek (56 lat) – 390 głosów – 6,69 %
- Joanna Omieciuch (44 lata) – 256 głosów – 4,39 %
- Jerzy Józef Kapusta (63 lata) – 161 głosów – 2,76 %


KW Polskie Stronnictwo Ludowe

- Longina Izabela Oleszczuk ( 59 lat) – 633 głosy – 10,86 %
- Jan Godlewski (64 lata) – 526 głosów – 9,02 %
- Czesław Marian Zalewski (70 lat) – 440 głosów – 7,55 %
- Mirosława Kur (50 lat) – 180 głosów – 3,09 %
- Katarzyna Małgorzata Jurkowska (39 lat) – 179 lat – 3,07 %
- Adrian Banaszczuk (32 lata) – 113 głosów – 1,94 %


KWW Zgoda i Porozumienie

- Zdzisław Żochowski (49 lat) – 168 głosów – 2,88 %
- Marta Żołnicka (35 lat) – 96 głosów – 1,65 %
- Marzena Pasik (44 lata) – 65 głosów – 1,11 %
- Małgorzata Lucyna Rybak (32 lata) – 48 głosów – 0,82 %
- Zdzisław Krawczuk (52 lata) – 45 głosów – 0,77 %
- Marek Walenty Wilk (62 lata) – 25 głosów – 0,43 %



Okręg nr 4: Gmina Jabłonna Lacka, Gmina Sabnie,
                    Gmina Repki (4 mandaty)



KW Prawo i Sprawiedliwość

- Bogdan Wincenty Czarnocki (54 lata) – 1251 głosów – 17,36 %
- Marek Ratyński (66 lat) – 636 głosów – 8,82 %

- Olga Pytel (37 lat) - 516 głosów – 7,16 %
- Sławomir Janusz Hardej (62 lata) – 399 głosów – 5,54 %
- Janina Emilia Kalinowska (54 lata) – 303 głosy – 4,20 %
- Urszula Barbara Kalisiak-Gargaś (40 lat) – 167 głosów – 2,32 %


KW Polskie Stronnictwo Ludowe

- Leszek Tadeusz Iwaniuk (55 lat) – 1030 głosów – 14,29 %
- Jerzy Robert Strzała (61 lat) – 796 głosów – 11,04 %

- Teresa Olszewska (63 lata) – 739 głosów – 10,25 %
- Sławomir Wantusiak (59 lat) – 347 głosów – 4,81 %
- Ewa Halina Dorczuk (54 lata) – 189 głosów – 2,62 %
- Urszula Osipiak (44 lata) – 72 głosy – 1,00 %


KWW Zgoda i Porozumienie

- Agata Bonawenturska (41 lat) – 178 głosów – 2,47 %
- Tomasz Daniel Nowotniak (41 lat) – 138 głosów – 1,91 %
- Danuta Józefa Dobrzyńska (66 lat) – 134 głosy – 1,86 %
- Helena Anna Romańska (61 lat) – 119 głosów – 1,65 %
- Bogusław Witold Flażyński (56 lat) – 112 głosów – 1,55 %
- Rusłan Mielniczuk (45 lat) – 81 głosów – 1,12 %



Opac. Katarzyna Dybowska
Źródło: pkw.gov.pl 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu






Odśwież kod



Komentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1






Dane kontaktowe