17
2020
2017-01-30

Wyniki I etapu olimpiady ZUS


Uczniowie siedleckiego „ekonomika” awansowali do wojewódzkiego etapu olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Walczą o cenne nagrody oraz dodatkowe punkty przy rekrutacji na wymarzone studia.

W jakim terminie prowadzący jednoosobową firmę opłaca składki na ubezpieczenia? Ta informacja może przydać się w życiu. Wiedzą o tym także uczniowie, którzy 29 listopada rozwiązali test z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Najlepsi z nich stworzą trzyosobowe zespoły, które 14 marca zmierzą się ze sobą na etapie wojewódzkim olimpiady ZUS-u. Zakwalifikowały się do niego 23 mazowieckie szkoły ponadgimnazjalne.
Nasza szkoła od kilku lat realizuje u siebie „Lekcje z ZUS”. Uczniowie uczą się o obowiązkach przedsiębiorcy, składkach, także o tym, z czego wynika wysokość późniejszych świadczeń. To taka wiedza o ubezpieczeniach społecznych w pigułce – relacjonuje Grażyna Lech, nauczycielka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach. - Dzięki specjalnym lekcjom uczniowie dowiadują się czegoś, co faktycznie przydaje się w dorosłym życiu. Mogą wziąć także udział w olimpiadzie i zwiększyć swoje szanse w rekrutacji na wymarzone studia – dodaje.
Na terenie wschodniego Mazowsza do II etapu zakwalifikowali się także uczniowie ZSP nr 1 w Garwolinie oraz ZSP w Łochowie. Kibicujmy drużynom z naszego regionu, a wszyscy Ci, którzy chcieliby zasięgnąć informacji o projektach edukacyjnych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, mogą zadzwonić pod numer 25 6401 663 i dowiedzieć się więcej. Warto!

Piotr Olewiński
Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe