17
2020
2017-07-10

Wyniki egzaminu maturalnego


   Okręgowa Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wyniki egzaminu maturalnego, w związku z powyższym przedstawiamy państwu podstawowe informacje, o tym jak poradzili sobie nasi tegoroczni maturzyści.
   W  I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie spośród 180  zdających,
6 uczniom nie udało się zdać matematyki. Zdawalność na poziomie 96,7% to bardzo dobry wynik nie tylko w skali województwa, ale i całego kraju (w skali kraju zdawalność wyniosła 78,5%).
   W Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim do matury przystąpiło łącznie 169 uczniów, zdało 111 osób, co stanowi 65,7% wszystkich zdających ( w tym: 42 z II LO i 69  z  Technikum Nr 1). W stosunku do ubiegłego roku zdawalność w Zespole Szkół Nr 1 wzrosła o prawie 10%, wierzymy, że ten wzrostowy trend jest efektem wytężonej pracy uczniów, nauczycieli i będzie się utrzymywał. Tak trzymać.
   Podobnie jak w latach ubiegłych to matematyka okazała się być największą „zmorą” dla maturzystów. Łącznie w ZS Nr 1 matury z tego przedmiotu nie zdało 35 osób (13 w II LO i 22 w Technikum Nr 1).
    Szkoły Powiatu Sokołowskiego na tle mazowieckich szkół wypadły zadawalająco, ponieważ zdawalność dla Województwa Mazowieckiego wyniosła 80%, a dla naszych szkół 78%. Powiat Sokołowski był lepszy od Miasta Siedlce o 3 punkty procentowe i równy wynikiem z Powiatem Węgrowskim. 
 

info. powiat sokołowski 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe