17
2020
2020-06-29

Wyjątkowy gość w Sokołowie


W piątek 26 czerwca w Sokołowie Podlaskim gościła  Agata Kornhauser-Duda. Małżonka Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej odwiedziła Dom Miłosierdzia Caritas, uświetniła  uroczystość zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II oraz spotkała się z z maturzystami, dyrekcją i reprezentantami kadry nauczycielskiej Zespołu Szkół Salezjańskich „Lux Sapientiae”.
 
W Domu Miłosierdzia zapoznała się z różnorodnymi formami działalności placówki, rozmawiała o wolontariacie, dobroczynności potrzebach społeczności lokalnej. Warto przypomnieć, że w ośrodku Caritas Diecezji Drohiczyńskiej przy ul. Lipowej prowadzą działalność: Świetlica Socjoterapeutyczna Caritas dla dzieci, Warsztat Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych, Diecezjalny Ośrodek Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, Jadłodajnia im. Świętej Matki Teresy z Kalkuty i Centrum Spotkań i Dialogu. 
 
 W ZZS im. Jana Pawła II Pierwszej Damie towarzyszyli senator Waldemar Kraska - Wiceminister Zdrowia,  Dorota Skrzypek - I Mazowiecki Wicekurator Oświaty,  Elżbieta Sadowska - Starosta Powiatu Sokołowskiego. Agata Kornhauser-Duda składała życzenia uczniom, dziękować gronu pedagogicznemu za pełną zaangażowania pracę dla dobra podopiecznych i ich rodzin. Przekazała też szkole przyłbice medyczne ofiarowane przez  Kancelarię Prezydenta. Podopieczni placówki mieli też okazję pochwalić się przyszkolnym ogrodem multisensorycznym z własnoręcznie uprawianymi  rabatami. 
 
W ZSS „Lux Sapientiae” Prezydentowa gościła już po raz drugi. Rozmawiała z maturzystami. o egzaminie maturalnym oraz ich planach na przyszłość. W nawiązaniu do debaty z cyklu „Eksperci Pytają Młodych”, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim, podjęła temat hejtu w Internecie. Mówiła też o obowiązkach  Pierwszej Damy. Z kolei tematem rozmów z nauczycielami i dyrekcją było między innymi zdalne nauczanie i funkcjonowania szkoły.
 
Obszerne relacje z pobytu znajdują się na stronie Kancelarii Prezydenta RP.


J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe