32
2019
2017-04-20

Wyjątkowo spokojne święta


Policjanci co roku w okresie świątecznym mają pełne ręce roboty – w ciągu kilku dni tysiące kilometrów dróg przemierza znacznie większa niż zazwyczaj ilość kierowców, by spędzić ten czas wspólnie z rodziną. Tak jak w całej Polsce, tak również w powiecie sokołowskim, w okresie świąt prowadzone były działania „Wielkanoc 2017”. W ramach akcji policjanci prowadzili w dniach 14-17 kwietnia wzmożone kontrole kierujących oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego, dbali również o porządek w rejonie m.in. kościołów, parkingów czy placówek handlowych. Tegoroczne święta były dla policji spokojne - doszło jedynie do 6 niegroźnych kolizji drogowych.

Jak informuje st. sierż. Dominika Rozbicka, w trakcie działań stróże prawa m.in.:
• prowadzili wzmożone kontrole prędkości
• reagowali na wszelkiego rodzaju wykroczenia i przestępstwa w ruchu drogowym, będące głównymi przyczynami zdarzeń drogowych, w szczególności wykroczenia popełnione przez kierujących wobec pieszych znajdujących się na przejściu dla pieszych
• reagowali na wykroczenia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności pieszych;
• sprawdzali trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, a także wymagane dokumenty podczas kontroli

W trakcie działań „Wielkanoc 2017” na trenie powiatu sokołowskiego przebadanych zostało 519 kierujących – wszyscy byli trzeźwi. Policjanci w ramach działań ujawnili 23 wykroczenia, z czego 19 dotyczyło zignorowania przepisów dotyczących obowiązku używania pasów bezpieczeństwa. Słysząc w mediach co roku o serii śmiertelnych wypadków osób podróżujących do rodzin, często pod wpływem alkoholu, trzeba przyznać – sokołowscy kierowcy spisali się na medal!
 
PJoF

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie ma łapanek, jest normalnie.

popo
2017-04-23 12:53:13
Strona 1/1


Dane kontaktowe