12
2020
2018-12-04

Wyjątkowe wykłady, wyjątkowi słuchacze


Działający przy Sokołowskim Ośrodku Kultury Uniwersytet Trzeciego Wieku cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem wśród sokołowskich seniorów. Odbywające się w ramach SUTW czwartkowe wykłady zawsze przyciągają liczną grupę słuchaczy.

25 października wykładowcą SUTW był Tomasz Marciniuk, dziennikarz i prezenter Telewizji Polskiej, aktualnie reporter Panoramy w TVP2. Jego wykład pt. “Rola mediów we współczesnym świecie” przybliżył słuchaczom specyfikę mediów lokalnych i ogólnokrajowych. Dziennikarz wyjaśnił, że media mają trzy podstawowe role: informacyjną, publicystyczną i opiniotwórczą. Wyjaśnił, jak współczesne media kształtują światopogląd odbiorców i wpływają na ich postrzeganie rzeczywistości. Wspomniał również o roli seriali, programów publicystycznych oraz reklamy.

8 listopada z sokołowskimi seniorami spotkał się Roman Postek, Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Wielki Gościniec Litewski oraz Dyrektor Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie. Wykładowca zabrał swoich słuchaczy w niesamowitą i barwną podróż do Indii, a rozpoczął ją od tradycyjnego pozdrowienia “Namaste”. Za pomocą przygotowanej prezentacji i pokazów zdjęć zrobionych podczas swoich podróży do tego kraju, przedstawił realia życia w Indiach, pokazał i omówił liczne atrakcje turystyczne, architekturę, zabytki, kuchnię, ubiór, tradycje i lokalne zwyczaje.

22 listopada wykład wygłosiła Agnieszka Buśk ze Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA z Warszawy. Podczas spotkania z seniorami mówiła o tym, jak ważne jest rozwijanie własnej twórczości w wieku 60+. Zachęcała do rozwijania swoich pasji i zainteresowań, kreatywnego myślenia i odwagi do wyrażania własnego spojrzenia na świat i otaczającą rzeczywistość. Oczywiście nie zabrakło ćwiczeń praktycznych, które miały przekonać słuchaczy, że warto czasem oderwać się od schematów i próbować nowych niekonwencjonalnych rozwiązań. Wykład Agnieszki Buśk nawiązywał do cytatu z Alberta Einsteina: “Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza”.

Każdy wykład kończył się dyskusją, wymianą opinii, poglądów i własnych doświadczeń. Ostatnim punktem było tradycyjnie otrzymanie wpisu w indeksie.

Kolejny wykład dla słuchaczy SUTW odbędzie się 13 grudnia. Podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki Robert Gondek przybliży słuchaczom Ekwador i niezwykłe Wyspy Galapagos, słynące z zamieszkujących tam gigantycznych żółwi słoniowych.
Katarzyna Dybowska  
Fot. K.D., SOK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe