17
2020
2013-05-10

Wyjątkowe pożegnanie absolwentów w Zespole Szkół CKR


Piątek 26 kwietnia był niezwykle ważny dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Stanisława Reymonta w Sokołowie Podlaskim.
Już z samego rana na tzw. Dzień Otwarty tłumnie przybywali gimnazjaliści z całego powiatu, aby zapoznać się edukacyjną ofertą szkoły i skorzystać z przygotowanych dla nich atrakcji. W dalszej części dnia uroczyście pożegnano klasy maturalne i otwarto nowe pracownie.
W programie Dnia Otwartego było zwiedzanie szkoły, liczne zajęcia warsztatowe prowadzone przez nauczycieli i zaprzyjaźnione ze szkołą twórczynie. Tajemnice bukieciarstwa zdradzała Ewa Sałuda, kwiaty z bibuły uczyła wykonywać Maria Pepłowska, a ozdoby z koralików – Iwona Okulus. Młodzież mogła też uczestniczyć w licznych konkursach: przedsiębiorczości, ekologicznym, wiedzy kulinarnej, ekonomicznej, o życiu i twórczości Wł. St. Reymonta. Gimnazjaliści zostali też zapoznani z kierunkami kształcenia w ZS CKR. Szkoła oferuje zdobycie atrakcyjnych zawodów: technik - agrobiznesu, żywienia i usług gastronomicznych, mechanizacji rolnictwa, turystyki wiejskiej, architektury krajobrazu, weterynarii i technik rolnik. W Zasadniczej Szkole Zawodowej można zdobyć zawód kucharza i operatora maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego.
Następnie w sali gimnastycznej zebrali się zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie ZS CKR. Z zaproszenia skorzystali przedstawiciele władz i instytucji, w tym między innymi: ks. kanonik Stanisław Bogusz, burmistrz Bogusław Karakula, członek Zarządu Powiatu Sokołowskiego Tadeusz Mróz, wicedyrektor Krajowego Centrum Edukacji Rolniczej Natalia Raźniak, kierownik PT KRUS w Sokołowie Podlaskim Tadeusz Hardej, kierownik biura terenowego ARiMR w Sokołowie Podlaskim Dariusz Tomczak. Przybyli także przedstawiciele środowisk biznesowych związanych z rolnictwem i gospodarką żywnościową: dyrektor sokołowskiego Oddziału Sokołów S.A. Kazimierz Kisiel, przedstawiciele firmy Hochland Polska - Beata Kaługa i Ewa Chrupek, reprezentanci Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej dyrektor Maria Montowska i Joanna Wierzbicka.
Wszyscy zebrani wysłuchali okolicznościowego występu zespołu wokalno-instrumentalnego. Przypomniana też została historia szkoły – od momentu powstania w 1955 roku do czasów współczesnych. Serdeczne i skłaniające do refleksji wystąpienie skierowała do absolwentów dyrektor ZS CKR Eleonora Miszkiel. Wszyscy z uwagą wysłuchali słów o tym, że dla absolwentów zaczyna się czas budowania własnej przyszłości, zaś życie to dar i jeśli go zmarnujemy, nie będziemy potrafili odzyskać. Może w pamięci słuchaczy pozostanie też tybetańska przypowieść o tym, że moc ulokowana we wnętrzu każdego człowieka jest największym skarbem, którego nikt nie może wydrzeć.
Był też czas na uhonorowanie dyplomami i książkami uczniów wyróżniających się w nauce, sporcie, pracy na rzecz szkoły, a także zwycięzców konkursów. Nie zabrakło wzruszających podziękowań absolwentów, pożegnania sztandaru szkoły i montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez młodszych kolegów. Część artystyczna została nagrodzona wielkimi brawami.
Ostatnim punktem piątkowych uroczystości było otwarcie nowoczesnych pracowni żywieniowych, profesjonalnie wyposażonych dzięki wsparciu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Przecięto wstęgę, poświęcono obiekt, a po zwiedzeniu pracowni można było degustować potrawy, przygotowane przez młodzież pracującą pod kierunkiem nauczycieli. Ten wyjątkowy dla całej społeczności szkolnej dzień był niewątpliwie sukcesem organizatorów.

JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe