17
2020
2012-12-21

Wyjątkowe Jasełka


Miejskie Przedszkole Nr 4 przygotowało w tym roku wyjątkowe jasełka. W uroczystości wzięły udział nie tylko dzieci i wychowawcy, ale również rodzice, którzy chętnie przebrali się w bajkowe postacie. Podczas spotkania Przedszkole otrzymało również specjalny medal przyznawany przez Dyrekcję Lasów Państwowych.

Świąteczny klimat i nastrój panował wśród wszystkich, którzy 13 grudnia zebrali się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 2. W jasełkach z równym zapałem uczestniczyli wszyscy - rodzice, dzieci z poszczególnych grupy, które tańczyły i śpiewały kolędy, oraz oczywiście nauczyciele. W trakcie uroczystości odbyło się rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu plastycznego na szopkę bożonarodzeniową. Konkurs został zorganizowany wspólnie z Nadleśnictwem Sokołów, które było również sponsorem nagród.

Najładniejsze szopki

Na konkurs wpłynęły 22 prace. Jurorzy, czyli Maciej Wójcicki, Jerzy Tomczuk i Paweł Tomasiak, nie mieli łatwego wyboru. Wszystkie szopki wyglądały wspaniale i były wykonane z niezwykłą starannością. Postanowiono przyznać aż trzy pierwsze miejsca. Otrzymali je: Julia Kupisz, Julia Połosa oraz Emilka i Olek Jurczak. Dzieci otrzymały profesjonalne lornetki, które z pewnością przydadzą się do dokładnego obserwowania przyrody. Wszyscy pozostali uczestnicy konkursu zajęli drugie miejsce i w nagrodę otrzymali encyklopedie "Młody Obserwator Przyrody".

Nadleśnictwo otrzymało od dyrekcji przedszkola podziękowania za owocną współpracę oraz drobne upominki - pierniczki w kształcie leśnych zwierząt. Wiąże się to z projektem "Mali przyjaciele przyrody", które jest realizowany przez obie te instytucje. "Mali przyjaciele przyrody" to program, który ma na celu przybliżenie dzieciom zagadnień omawianych w przedszkolu, umożliwienie im spotkania z żywą przyrodą i pogłębianie świadomości, że jesteśmy jej integralną częścią, i że do nas należy troska o jej stan.

Przyjaciele przyrody

Celem współpracy jest: rozwijanie zdolności umysłowych oraz umiejętności praktycznych i postaw społecznych umożliwiających dziecku poznawanie, rozumienie i aktywne uczestnictwo w otaczającym je środowisku; zapoznanie dziecka z życiem i pracą ludzi związanych z lasem; ukazywanie różnorodności zjawisk świata przyrody; kształtowanie określonych postaw i umiejętności w kontaktach z ludźmi i w obcowaniu z przyrodą; wspieranie zainteresowania przyrodą oraz potrzeby ujmowania, przeżywania i wyjaśniania zjawisk we wzajemnym powiązaniu; kształtowanie umiejętności wyrażania emocji oraz podejmowania działań jako naturalnych potrzeb rozwojowych ucznia; wyzwalanie i wzmacnianie uczucia szacunku wobec życia w każdej postaci, troska o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i innych osób; kształtowanie umiejętności planowania i organizowania działań własnych i zespołowych; rozwijanie zainteresowań badawczych, tj. poszukiwania, odkrywania, przeprowadzania prostych eksperymentów oraz umiejętności wyjaśniania, uzasadniania i oceny czynności badawczych; uwrażliwianie dziecka na przejawy niszczenia środowiska naturalnego i wspierania działań proekologicznych.

Dobra współpraca

Medal im. Pierwszego Dyrektora Warszawskiej Dyrekcji Lasów Państwowych Adama Lorenta wręczył dyrekcji przedszkola zastępca nadleśniczego Maciej Wójcicki. - Medal ten wręczamy osobom i instytucjom zasłużonym dla współpracy z Lasami Państwowymi i propagowania ochrony przyrody - wyjaśnia Maciej Wójcicki. - Współpraca z dziećmi jest bardzo dobra. My przyjeżdżamy do przedszkola, dzieci jeżdżą też do lasu, gdzie odbywa się m.in. nauka rozpoznawania gatunków drzew.

Po uroczystości przyszła kolej na opłatek i wspólne życzenia oraz tradycyjne kolędowanie. Program przygotowany został przez kadrę Miejskiego Przedszkola Nr 4, a choreografię przygotował Michał Soszka.

Katarzyna Markusz

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe