17
2020
2018-06-01

Wygrana w Miedznie z Czarnymi


W meczu XXVI kolejki siedleckiej okręgówki piłkarze Podlasia Sokołów Podlaski pokonali Czarnych Węgrów 3: 1. Na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek sokołowscy piłkarze zajmują IV miejsce w tabeli, mając 48 pkt. i tracą 7 pkt. do lidera Orła Unin.

Od początku spotkania Podlasie atakowało bramkę Czarnych ze zmiennym szczęściem. Strzały oddawali Paweł Buczyński, Kobus oraz Głowacz. W dalszej części meczu więcej inicjatywy na boisku mieli sokołowianie, jednak byli nieskuteczni lub bronił uderzenia bramkarz Ardej (były zawodnik Podlasia). W 33 min. po stałym fragmencie gry Czarni przeprowadzili kontrę, błąd popełnił obrońca Podlasia, który stracił piłkę. Przejął ją Piotr Komosa, wszedł w pole karne i w sytuacji sam na sam z bramkarzem Podlasia Antoszczukiem umieścił piłkę w siatce. Podopieczni trenera Rafała Marcyniuka próbowali dążyć do wyrównania. W 43 min. po podaniu Głowacza w pole karne P. Buczyński mocnym strzałem w górny prawy róg zdobył bramkę na 1: 1. Na początku drugiej połowy meczu Podlasie dalej przeważało, było częściej przy piłce, jednak sytuacji strzeleckich nie wykorzystali P. Buczyński, Głowacz i Fabisiak z rzutu wolnego. Piłkarze z Węgrowa próbowali stwarzać sytuacje strzeleckie, ale byli nieskuteczni. W 69 min. spotkania rzut wolny z prawej strony boiska wykonywał Kobus - dośrodkował w pole karne i podanie wykorzystał Siedlecki, który strzałem nogą wyprowadził drużynę Podlasia na prowadzenie 2: 1. Kilka minut później sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Głowacz. W 83 min. kapitan drużyny Podlasia Kobus otrzymał piłkę od Gosia na 10 metrze w polu karnym i płaskim strzałem pokonał Ardeja, ustalając wynik meczu na 3: 1. Po jednej ze zdobytych bramek piłkarze Podlasia wykonali kołysankę na cześć nowo narodzonego dziecka Łukasza Sawickiego, kolegi z drużyny.

W 27 kolejce Podlasie zagra na wyjeździe ze Zrywem Sobolew.

Podlasie Sokołów Podlaski – Czarni Węgrów 3 : 1 (1: 1)
Bramki: Paweł Buczyński 43 min., Marcin Siedlecki 69 min., Dawid Kobus 83 min. - Piotr Komosa 35 min.
Skład Podlasia: Antoszczuk – Goś, Przybyszewski, Horowicz, Ł. Buczyński (75 min. Piotrowski) - Kobus, Siedlecki, Klimczuk (83 min. J. Nowotniak), Fabisiak, P. Buczyński (85 min. Adamaczuk) - Głowacz

Juliusz Nowicki  

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe