17
2020
2010-12-09

Wygrali w dogrywce - podsumowanie II tury wyborów


Bogusław Karakula w Sokołowie Podlaskim, Jan Słomiak w Kosowie Lackim, Wiesław Michalczuk w Jabłonnie Lackiej i Marcin Pasik w gminie Sokołów – to zwycięzcy II tury wyborów samorządowych.

Urzędujący burmistrz Bogusław Jan Karakula zdobył w niedzielę 3651 głosów (60,3 proc. wszystkich), natomiast jego rywal, były radny – Włodzimierz Tomczuk 2403 (39,7 proc.).

Kampania obrzydliwa
Burmistrz Bogusław Karakula, komentując wynik wyborczy, zwrócił przede wszystkim uwagę na styl, w jakim prowadzona była kampania wyborcza.
- Mój stały elektorat poszedł zagłosować również w niedzielę, pomimo kampanii wyborczej prowadzonej przez mojego konkurenta bez żadnego poziomu i wiedzy merytorycznej – ocenił burmistrz. – Kampania była obrzydliwa i nijak się miała do tego, co dzieje się w mieście. Była nastawiona na manipulację poprzez dezinformację. Robiłem wszystko, by nie dać się wciągnąć w negatywne, napastliwe działania. Najbardziej dotknęły mnie życzenia „lawiny ciężkich chorób”, które to miałyby mnie dopaść. Dziwi mnie również fakt kolportażu różnych obraźliwych broszur, skierowanych pod moim adresem przez kandydatów na radnych z dwóch komitetów. Ale cieszy mnie to, że większość mieszkańców Sokołowa Podlaskiego potrafiła ocenić stan faktyczny i nie dała się zmanipulować, pewnym spindoktorom, którzy umieją zrobić tylko jedno zdjęcie przez dwa lata. Przede mną cztery lata pracy i dołożę wszelkich starań, żeby złożone w wyborach deklaracje wypełnić – dodał Bogusław Karakula.

Program pisali mieszkańcy
Do wyborczej niespodzianki doszło w Kosowie Lackim. Jan Stanisław Słomiak ( 1662 głosy, 56,59 proc.) wygrał tam z dotychczasowym burmistrzem, Andrzejem Józefem Krasnodębskim (1275 głosów, 43,41 proc.).
Zapytany co zdecydowało o jego sukcesie odpowiada bez zastanowienia: – Społeczeństwo oraz program wyborczy, z którym wyszedłem do ludzi. Ja narysowałem tylko kontury tego planu, resztę wypełnili mieszkańcy. Jako burmistrz w pierwszej kolejności chciałbym zbudować zakład komunalny. Planuję także zakup równiarki samojezdnej, która będzie służyć nie tylko w sezonie zimowym do odgarniania śniegu, ale także będzie wykorzystana do profilowania dróg polnych. Na ten problem mieszkańcy gminy zwracali uwagę podczas spotkań wyborczych. Skarżyli się na trudności w dostaniu się do własnych pól. Teraz będę stopniowo realizował złożone obietnice. Oceniać pracy dotychczasowej władzy nie będę, pozostawiając to historii. Szczególne podziękowania ślę w stronę mojego komitetu wyborczego, który włożył wiele starań w kampanię. Dziękuję także Józefowi Panaszowi i Longinie Izabeli Oleszczuk, z którymi miałem wspólną wizję. Przede wszystkim jednak dziękuję z całego serca wyborcom za zaufanie dodał nowy burmistrz.

Fundusze priorytetem
Zaskoczeniem dla wielu osób był też z pewnością wynik wyborów w gminie Sokołów Podlaski. Marcin Pasik (1317 głosów, 53,49 proc.) pokonał urzędującego wójta Ryszarda Aleksandra Domańskiego (1145 głosów, 46,51 proc.). Nowy wójt ma 35 lat i zdobywał zawodowe doświadczenie w sokołowskim oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jego priorytet na najbliższą kadencję to pozyskiwanie funduszy zewnętrznych na inwestycje.

Nowy w Jabłonnie
W gminie Jabłonna Lacka niedzielne wybory wygrał Wiesław Michalczuk, przewodniczący rady gminy w poprzedniej kadencji. Zdobył 1183 głosy (52,65 proc.). Nazwisko jego rywala, Józefa Jana Romańczuka wybrały 1064 osoby (47,35 proc.).
BOŻENA GONTARZ
FOT. ARCHIWUM

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe