17
2020
2014-06-25

Wydał opinię... a radni go odwołali!


Dotychczasowy przewodniczący rady gminy Ceranów, Zbigniew Felicjańczuk, na kilka miesięcy przed wyborami został odwołany.

Wniosek o odwołanie przewodniczącego złożyło na początku czerwca 10 radnych. Powodem odwołania było to, że Z.Felicjańczuk miał działać na szkodę gminy i wójta. Otóż 2 czerwca sporządził i wydał opinię do rzecznika dyscypliny finansów publicznych o wójcie Krzysztofie Młyńskim.

ZŁA WSPÓŁPRACA!
O wydanie opinii przewodniczący został wezwany przez rzecznika dyscypliny finansów publicznych 16 maja br. Poinformował o tym wójta i członków komisji rewizyjnej w dniu posiedzenia komisji - 23 maja. W jego odczuciu, wójt zareagował na tę wiadomość w sposób lekceważący.
"W mojej ocenie pan Młyński od co najmniej dwóch lat wykonuje obowiązki służbowe w sposób autorytarny, nie licząc się z opinią podległych pracowników ani radnych gm. Ceranów. Pan Młyński potrafi zachowywać się impulsywnie i grubiańsko, szczególnie wobec podległych pracowników" - napisał Z.Felicjańczuk w swojej opinii.

W dalszej części stwierdził iż współpraca pomiędzy wójtem a przewodniczącymi poszczególnych komisji, nie układała się dobrze. Powodem złych relacji jest - zdaniem przewodniczącego- postawa wójta.
[...]

OCZERNIŁ WÓJTA?

10 radnych stwierdziło iż Zbigniew Felicjańczuk oczernił w ten sposób wójta. Postanowili więc odwołać przewodniczącego.
"Opinia pana Felicjańczuka oparta jest na argumentacji oraz motywacji osobistej i politycznej. Jego opinia jest poświadczeniem nieprawdy (...) - napisali w uzasadnieniu.

Więcej w papierowym wydaniu.

KAMIL WASZCZUK

« wróć | komentarze [3]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Przewodniczący ma prawo do swojej opinii ale niema do wykluczania radnych z podejmowania jakichkolwiek dokumentów cy opinii,ma jeden głos jak każdy radny o cym zapominał w kampanii przed wyborami .

fredi
2014-07-08 22:52:44

"Problemy twoje, moje, nasze boje, polityka A przecież każdy włos jak nasze lata policzony Kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamień, niech rzuci Daleko raj, gdy na człowieka się zamykam....." /Sojka....ale jakże tutaj wymowny/ Jeśli Pan Wójt jest bez winy.....

obserwatorka
2014-06-26 11:38:35

Przewodniczący Rady Gminy zrobił to co do niego należało. Ma prawo do własnych opinii i osądów sytuacji.Jeżeli nie była to jedyna i słuszna opinia, którą zaakceptowałby Wójt to co zrobić? Odwołać Przewodniczącego Rady. Jakie to mściwe postępowanie. Dlaczego ta opinia jest poświadczeniem nieprawdy. Dowody, dowody ... A to moja opinia . A co, mam prawo.

Ważka
2014-06-25 20:31:38
Strona 1/1


Dane kontaktowe