17
2020
2018-10-30

Wycieczko- pielgrzymka uczniów Szkoły Podstawowej nr 3


W czwartek 11 października grupa 47 uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Sokołowie Podlaskim uczestniczyła w szczególnej wycieczce, której program wpisywał się w obchodzone w tym roku stulecie odzyskani niepodległości. Pomysłodawcą i organizatorem wyjazdu był ks. dr Piotr Arbaszewski, szkolny katecheta.

W Niepokalanowie, ważnym ośrodku pielgrzymkowym, uczniowie pod kierunkiem ojca franciszkanina zwiedzili Muzeum św. Maksymiliana Marii Kolbego. Duże zainteresowanie młodzieży wzbudziła historia życia i działalność św. Maksymiliana, w skupieniu oglądano eksponaty, w tym fotografie i inne pamiątki prezentujące życie tego niezwykłego człowieka. Wysłuchano historii powstania klasztoru. W planie pobytu w Niepokalanowie nie mogło zabraknąć modlitwy w kaplicy wieczystej adoracji - Światowym Centrum Modlitwy o Pokój (dotychczas powstało 6 takich miejsc na świecie) oraz Mszy św. odprawionej w intencji nauczycieli i uczniów szkoły.

Kolejnym etapem wycieczki było Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Wycieczkowicze pod kierunkiem p. J. Odziemczyka obejrzeli stałą ekspozycję muzeum przedstawiającą historię oręża polskiego oraz ciężki sprzęt z okresu I i II wojny światowej. Ostatnim punktem wyjazdu było obejrzenie głośnego filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, inspirowanego słynną powieścią Arkadego Fiedlera i przedstawiającego bohaterstwo polskich pilotów, którzy w 1940 r. obronili Anglię przed okupacją niemiecką.

Zdaniem uczniów jak i opiekunów wycieczka była bardzo udana ze względu na bogaty, różnorodny program, a wspólny czas spędzony ze sobą umocnił wzajemne więzi.

J.O.
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe