2
2020
2018-07-03

Wycieczka rowerowa z Czekanowa do Nakor


Dnia 21 czerwca, tuż przed samym zakończeniem roku szkolnego, uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Czekanowie wzięli udział w wycieczce rowerowej. Celem wycieczki było dotarcie do Parku Linowego w Nakorach, gdzie dzieci miały zmierzyć się lękiem wysokości.

Przed wyjazdem opiekunowie przedstawili regulamin wycieczki rowerowej i omówili zasady bezpieczeństwa na drogach. Sprawdzili stan rowerów i wyposażenie. Następnie o godzinie 9:00 wyruszyliśmy w stronę Repek. Przejeżdżając przez Zawady, Włodki, Kożuchówek i Patrykozy dotarliśmy do miejscowości Nakory. Przejechaliśmy ponad 20 km w jedną stronę.

W parku linowym każdy uczestnik został wyposażony w odpowiednie zabezpieczenia i przeszedł szkolenie niezbędne do przejścia trasy z przeszkodami. Wszyscy wykazali się dużą odwagą i przeszli przez tor przeszkód, który znajdował się na wysokości 1,5 m i posiadał 11 różnych przeszkód. Wielką frajdą był zjazd po 120 metrowej linie. Następnie posililiśmy się kiełbaskami z ogniska i ruszyliśmy w dalszą drogę.

Kolejnym punktem była Stajnia Amazonka w Krynicy, którą odwiedziliśmy dzięki uprzejmości Pani Agnieszki Jastrzębskiej. Tutaj uczniowie mieli okazję obserwować jak wykonuje się  zabiegi pielęgnacyjne na koniach oraz  pojeździć konno na Harym, klaczy i małym kucyku Zosi. Większość z nas pierwszy raz miała okazję jeździć w siodle.

Wstąpiliśmy jeszcze na lody i ruszyliśmy w drogę powrotną.

Chociaż zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domów. Na pewno na długo zapamiętamy tę wycieczkę. To był bardzo cennie i miło spędzony czas.

Uczniami podczas wycieczki opiekowali się Karolina Zakrzewska, Ks. Janusz Bolewski oraz Sylwia Chruścicka.
 Info / Fot: NSP w Czekanowie 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe