42
2019
2018-11-16

Wycieczka przedszkolaków z Czerwonki do Bombkolandii


 15 listopada przedszkolaki z Czerwonki udały się na wycieczkę autokarową do Głęboczycy gmina Dobre. Przedszkolaki przeniosły się w świat bombek. Bombkolandia jest to magiczne miejsce, które łączy dwie wycieczki o tematyce świąt Bożego Narodzenia: Krainę Świętego Mikołaja oraz wizytę w fabryce ozdób choinkowych.

W trakcie pobytu w Bombkolandii na dzieci czekały następujące atrakcje:

- Pokaz jak powstają szklane ozdoby choinkowe - dzieci dowiedziały się i zobaczyły, jaką pracę trzeba wykonać by powstała bombka - wydmuchanie szkła palnikiem, przygotowanie bombki szklanej do dekoracji (srebrzenia) oraz końcowe dekorowanie ozdoby. Każde dziecko spróbowało ze szklanej rurki wydmuchać bombkę oraz obejrzało małą wzorcownie, gdzie wyeksponowane są wzory ręcznie malowanych ozdób choinkowych.

- Malowanie bombek - dzieci dostały dwie szklane bombki, które samodzielnie zdobiły za pomocą kleju, pędzelków, brokatu oraz tajemniczego urządzenia o nazwie flokarka. Udekorowane bombki zapakowane w pudełeczko dzieci dostały w prezencie.

- Poczta Świętego Mikołaja – dzieci rysowały list do Świętego Mikołaja, następnie wrzucały go do skrzynki pocztowej Świętego Mikołaja.

- Urządzenie do Mielenia Złych Uczynków – każdy z nas ma jakieś grzeszki na sumieniu. Jednak nikt nie musi się o nich dowiedzieć! Wystarczy, że spisze się złe uczynki na czarodziejskiej kartce i wrzuci do czarodziejskiej skrzyni, która niszczyła grzeszki i wysłała je w zapomnienie.

- Wizyta w Gabinecie Świętego Mikołaja – Dzieci oglądały Świętego Mikołaja przy jego codziennej pracy, czyli czytaniu listów od dzieci i sprawdzaniu w magicznej kuli, czy w tym roku były grzeczne i zasługują na prezent. Przedszkolaki miały możliwość rozmowy z Mikołajem oraz każdy przedszkolak otrzymał prezent.

Pobyt w Bombkolandii okazał się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją oraz świetną zabawą. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wsiedliśmy do autobusu. Podczas drogi powrotnej na każdej twarzy nie było widać zmęczenia a uśmiechy i przeżycia będą towarzyszyły dzieciom przez długi czas. Wycieczkę należy zdecydowanie zliczyć od udanych.


Info / Fot. Przedszkole w Czerwonce

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe