2
2020
2017-10-11

Wycieczka integracyjna


 Tradycyjnie wraz z początkiem nowego roku szkolnego młodzież gimnazjalna szkoły z ul. Repkowskiej wyjeżdża na wycieczkę integracyjną. Tym razem na zaproszenie ks. Piotra Arbaszewskiego, Proboszcza Parafii Zembrów i szkolnego katechety, 28 września i 3 października uczniowie klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 3 udali się do Zembrowa.

Jak poinformowała pedagog Joanna Turos, współorganizatorka wyjazdu, na początku młodzież oraz wychowawcy zwiedzili miejscowy ponad stuletni kościół pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela. Ksiądz Piotr zapoznał uczestników z interesującą historią powstania budowli, zwrócił też uwagę uczniów na unikatowe zabytki sakralne i przedmioty kultu znajdujące się w świątyni. Wycieczkowicze obejrzeli też kaplicę rodową Trębickich z 1884 r. oraz rodowy cmentarz Mniszek - Tchórznickich. Zarówno podziemie kaplicy, jaki i cmentarz to miejsca pochówku wielu zasłużonych osób, w tym pochodzącej z Sabni słynnej pisarki Heleny Mniszkówny. Następnie uczniowie zwiedzili Parafialny Dom Kultury, który mieści się w budynku wybudowanej ponad sto lat temu dawnej plebanii, odnowionej z inicjatywy i dzięki wielkiemu zaangażowaniu ks. Piotra. Podziwiali stylowe wyposażenie pomieszczeń i eksponaty muzealne, wśród nich stare monety, rolnicze narzędzia pracy, księgę chrztów parafian z XIX w. i wiele innych. W programie wycieczki były też zabawy integracyjne w okazałym tzw. ogrodzie biblijnym, a następnie ognisko i pieczenie kiełbasek. Radosna i miła atmosfera sprawiła, że uczestnicy dziękując księdzu za gościnność wyrazili chęć ponownego spotkania w tak uroczym miejscu.
Organizatorki wycieczki - pedagog Joanna Turos i psycholog Ewa Murek- Szotko dziękują ks. Piotrowi za zaproszenie, otwartość i życzliwość okazaną uczniowskiej społeczności i mają nadzieję, że wspólnie spędzony czas zaowocuje umocnieniem wzajemnych przyjacielskich relacji.

J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe