17
2020
2019-04-03

Wycieczka drugoklasistów do Supraśla i Białegostoku


Dnia 27 marca uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej w Jabłonnie Lackiej wzięli udział w wycieczce do Supraśla i Białegostoku. To miejsca zdecydowanie warte odwiedzin.

W pierwszym z nich dzieci miały okazję poznać proces wytwarzania papieru i zobaczyć jak na przestrzeni lat zmieniały się sposoby druku. A wszystko dzięki doskonałym warsztatom w Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa. Muzeum mieści się w dwóch salach, w pięknym Pałacu Opatów i jest niepowtarzalnym miejscem, w którym wyeksponowano dawne maszyny drukarskie i introligatorskie. Atrakcją dla zwiedzających jest możliwość samodzielnego wykonania papieru czerpanego z wykorzystaniem sita, wydrukowania strony za pomocą czcionki Gutenberga oraz wykonania zakładki do książek z logo Supraśla. Dzieci były bardzo zaangażowane w obsługę dawnych maszyn i cieszyły się efektami swojej pracy. Opiekunowie wycieczki Teresa Błońska i Elżbieta Miłobędzka polecają supraskie muzeum, ponieważ zajęcia tam prowadzone pozwalają uświadomić dzieciom, ile wysiłku musieli włożyć nasi przodkowie, aby wyprodukować papier i książkę.

Następnym punktem programu były zajęcia „Tęczowa chemia” w Fabryce Misia w Białymstoku. Podczas tych zajęć Fabryka Misia zamieniła się w kosmiczne laboratorium, w którym dzieci mogły zabawić się w szalonego naukowca i zaczerpnąć odrobinę wiedzy ze świata chemii.

Ostatnim punktem programu była wizyta w białostockim ZOO, gdzie uczniowie mogli podziwiać m. in. żubra, konika polskiego, wilka, rysia, niedźwiedzia, żbika, osła, lamy i jelenie. Wieczorem wszyscy zdrowi i zadowoleni wrócili do swoich domów. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenia na długo pozostaną w dziecięcej pamięci.


Info / Fot. ZS w Jabłonnie Lackiej

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe