17
2020
2018-10-30

Wycieczka do Korycin, Ostrożan i Drohiczyna


23 października 2018 roku uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Czekanowie udali się na wycieczkę do Korycin, Ostrożan i Drohiczyna.

W „Ziołowym Zakątku” w Korycinach zwiedzili Ogród Botaniczny. Wędrując po leśnych ścieżkach, poznali rośliny, które są wykorzystywane do produkcji ekologicznych herbat „Dary Natury”. W między czasie zwiedzili znajdujący się nieopodal kościółek. Następnie udali się do fabryki wytwarzającej oleje. Mieli okazję spróbować oleju z wiesiołka oraz kokosowego. Po degustacji prozdrowotnych olei, poznali metody produkcji herbatek ekspresowych. Po zwiedzeniu fabryk, udali się do sali, w której sami mogli skomponować swoje herbaty. Mieli do wyboru różne zioła, owoce oraz kwiaty. Następnie udali się do zagród, w których obejrzeli domowe zwierzęta (konie, świnie, owce). Kolejną atrakcją była zabawa w sianie. Po obiedzie wyruszyli do Ostrożan, gdzie poznali historię Sanktuarium Matki Bożej Ostrożańskiej.

Szkolną wycieczkę zakończyła wizyta w Muzeum w Drohiczynie, podczas której podopieczni dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat motocykli oraz zobaczyli sprzęty, jakimi posługiwali się ludzie w dawnych czasach. Ponadto uczniowie klas starszych mieli możliwość obejrzeć hełmy niemieckie z okresu II wojny światowej oraz uzyskali informacje na temat znaczenia miasta Drohiczyn i jego roli w województwie podlaskim w poprzednich stuleciach.

Pomimo mało sprzyjającej pogody, wszyscy wrócili szczęśliwi do swoich domów.  


Info / Fot: NSP w Czekanowie 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe