17
2020
2020-02-11

Wybrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy!


W czwartek, 6 lutego w Regionalnym Ośrodku Kultury w Rozbitym Kamieniu odbył się Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Głos małego serca”. Laureatką Nagrody Grand Prix została Zuzanna Dudek, a Nagrodę Specjalną otrzymała Klaudia Łacka.

 
Konkurs przy udziale władz samorządowych, Biblioteki Publicznej, Zespołów Oświatowych im. św. Jadwigi w Bielanach Jarosławach oraz im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu zorganizowała Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Bielanach. Koncert adresowany był do dzieci ze szkół podstawowych. Na scenie blisko 150 solistów, chórów i zespołów  zaprezentowało piękne tradycyjne utwory o tematyce bożonarodzeniowej. Uczestnicy prezentowali nie tylko te najbardziej znane kolędy, czy pastorałki, ale też utwory świąteczne napisane przez samych wykonawców. Tegoroczne przesłuchania trwały blisko 7 godzin. Ideą Festiwalu była promocja młodych talentów oraz popularyzacja tradycji regionalnych – w zakresie samych kolęd i pastorałek.
 
Do konkursu zgłosiły się dzieci i młodzież z całego regionu. W sali zgromadziły się całe rodziny, by wspólnie posłuchać najpiękniejszych, tak mocno wpisanych w naszą tradycję kolęd, bo często to właśnie w  rodzinach rodzi się tradycja wspólnego kolędowania. Koncert był okazją do przedłużenia niepowtarzalnej bożonarodzeniowej atmosfery. Muzyka, śpiew oraz świąteczne dekoracje sprawiły, że wyjątkowa atmosfera oraz magia Bożego Narodzenia udzieliła się wszystkim obecnym. 
 
Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali pamiątkowe statuetki. Dodatkowo przyznane zostały dwa wyróżnienia dla najlepszych wykonań. Muzycznym prezentacjom przysłuchiwało się profesjonalne Jury. Tegorocznymi laureatkami konkursy zostały Zuzanna Dudek, której Jury przyznało Nagrodę Grand Prix oraz Klaudia Łacka, która otrzymała Nagrodę Specjalną. Gratulujemy zwycięzcom.
Kolejna edycja konkursu odbędzie się za rok.

 
 
Ewelina Wolska

 

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe