17
2020
2019-11-28

Wybrano nowego skarbnika powiatu sokołowskiego


W środę 27 listopada 2019 r. odbyła się XI sesja Rady Powiatu Sokołowskiego. Jednym z planowanych punktów w porządku obrad był ten w sprawie odwołania skarbnika powiatu. Informacja o tym, kto zostanie nowym skarbnikiem, nie była do tej pory znana. Dopiero na początku środowej sesji starosta Elżbieta Sadowska wnioskowała o dodanie punktu w sprawie powołania nowej osoby na to stanowisko.

Od lutego 2014 roku skarbnikiem powiatu sokołowskiego była Małgorzata Krawiecka, jednak 30 sierpnia złożyła wypowiedzenie stosunku pracy. Jak wyznała, jej decyzja podyktowana była przeprowadzką do Warszawy i podjęciem przez nią zatrudnienia w stolicy. Koniec jej okresu wypowiedzenia przypada 30 listopada 2019 r. Aby zachować ciągłość pracy na stanowisku skarbnika powiatu, Rada musiała wybrać na drodze głosowania nową osobę na to stanowisko.

Punkt dotyczący wyboru nowego skarbnika wprowadzono do porządku obrad na wniosek starosty Elżbiety Sadowskiej w dniu głosowania. Zaproponowana przez nią osoba to Aneta Lipska, aktualnie obejmująca stanowisko Kierownika Wydziału Finansów w sokołowskim starostwie. Kandydatka ukończyła jednolite studia magisterskie z zakresu rachunkowości i kontrolingu w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w księgowości, a od 2016 r. jest zatrudniona w Starostwie Powiatowym. Ponadto zdaniem Elżbiety Sadowskiej, Aneta Lipska to osoba rzetelna, uczciwa i kompetentna, która spełnia wszystkie wymagania, aby objąć stanowisko powiatowego skarbnika.

Przed głosowaniem nad uchwałą zarządzono dyskusję, w której głos zabrał radny Grzegorz Kobyliński:

- Mieliśmy w poniedziałek komisje i szkoda, że wówczas nie została nam przedstawiona ta propozycja. Moglibyśmy się wtedy spotkać z kandydatką, lepiej poznać i porozmawiać. Dla mnie powołanie nowego skarbnika na dzisiejszej sesji jest zaskoczeniem, bo o tej kandydaturze dowiedziałem się dopiero dziś. Przecież to Rada Powiatu powołuje skarbnika i tylko ona ma takie kompetencje, a w tej sytuacji radni zostali gdzieś z boku. Nie jestem przeciwny tej kandydaturze, bo jestem pewien, że pani Starosta zaproponowała ją z pełną odpowiedzialnością, jednak czuję, że Rada została potraktowana trochę nieładnie, dowiadując się o sprawie dopiero dzisiaj.

Starosta Elżbieta Sadowska przeprosiła radnych za tak późne przedstawienie swojej propozycji, jednak jak przyznała, wcześniej nie mogła tego zrobić. - Propozycja objęcia stanowiska skarbnika powiatu została przedstawiona pani Anecie Lipskiej już jakiś czas temu, jednak dopiero dziś otrzymaliśmy ostateczną odpowiedź. Jest to funkcja bardzo odpowiedzialna, nic więc dziwnego, że kandydatka potrzebowała czasu na zastanowienie – dodała.

W głosowaniu za wyborem Anety Lipskiej na stanowisko skarbnika opowiedziało się 10 radnych. Od głosu wstrzymał się jedynie Wojciech Jańczuk. W obradach tego dnia nie uczestniczyli: Jarosław Puścion, Leszek Iwaniuk, Jerzy Strzała, Longina Oleszczuk i Łukasz Śmiejkowski. Radny Marek Ratyński opuścił salę obrad przed punktem dotyczącym wyboru nowego skarbnika.

Na zakończenie sesji starosta Elżbieta Sadowska podziękowała nieobecnej na posiedzeniu byłej skarbnik Małgorzacie Krawieckiej za kompetentną pracę i rzetelność. Dodała również, że Zarząd Powiatu oficjalnie podziękował urzędniczce w ostatnim dniu jej pracy. W imieniu Rady Powiatu podziękowania złożył również Przewodniczący Jacek Odziemczyk.


KDC 

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Wyrazy współczucia dla Pani Anety, z tymi ludźmi będziesz miała krzyż Pański, szkoda Ciebie i Twojej rodziny, odczują wredność rządzących.


2019-12-02 11:32:26

Gratuluję. To miła, rzetelna, wspaniała, skromna osoba.

popo
2019-12-01 20:22:00
Strona 1/1


Dane kontaktowe