25
2019
2014-04-18

Wybrano Najsmaczniejsze Ciastko „Sokół”


W niedzielę 13 kwietnia już od godz.10.00 w gościnnych progach Zespołu Szkół Salezjańskich trwał XIII ŚWIĄTECZNY JARMARK WIELKANOCNY.

Organizatorami jarmarku byli: Sokołowski Ośrodek Kultury, Miasto Sokołów Podlaski, Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim, Terenowy Zespół Doradców Rolnych w Sokołowie Podlaskim
Dobra frekwencja cieszyła organizatorów. Na odwiedzających jarmark czekało bardzo dużo wystawców prezentujących najróżniejsze niepowtarzalne wyroby rękodzielnicze: pisanki, palmy wielkanocne, stroiki świąteczne, kompozycje z suchych kwiatów, biżuterię, woskowe świece, ręcznie wykonane ozdoby szydełkowe, wypieki i wyroby kuchni regionalnej. Na wielu stoiskach można było też podziwiać ciastka „Sokół”, zgłoszone do konkursu zorganizowanego przez Sokołowski Ośrodek Kultury oraz Urząd Miasta Sokołów Podlaski z okazji rocznicy 590-lecia nadania naszemu miastu praw miejskich. Do rywalizacji zgłoszono 18 wypieków. Ostatecznie Komisja Konkursowa w składzie: Maria Truszkowska, Hanna Boruc, Wanda Wierzchowska, Jolanta Wojtkowska, Henryka Borkowska, Maria Koc, po obejrzeniu i zdegustowaniu ciastek biorących udział w konkursie postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia: pierwszą nagrodę w wysokości 500 zł. (Nagroda Burmistrza) dla Zofii Steć z Sokołowa Podl., drugą nagrodę w wysokości 400 zł. (Nagroda Starosty) dla Domu Pomocy Społecznej w Wirowie, trzecią nagrodę w wysokości 300 zł. (Nagroda Burmistrza) dla Stowarzyszenia „Pomóżmy Sobie Razem” z Brzozowa. Wyróżnienia po 150 zł. otrzymali:  Krystyna Jabłońska z Tchórznicy, Wanda Oksięciuk z Hołowienek, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego z Sokołowa Podl., Magdalena Szarmach ze Starych Murs, Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II z Sokołowa Podl. Wyróżnienia za udział w Konkursie po 100 zł. otrzymali pozostali uczestnicy.
Zwycięski „Sokół” to kruche ciastko z masą serową, upieczone wedlug przepisu babci Florentyny sprzed 100 lat przez Zofię Steć, Alicję Chormańską i Martynę Zielonkę.
Nagrody ufundowali: Burmistrz Miasta Bogusław Karakula, Starosta Sokołowski Leszek Iwaniuk, Dyrektor SOK Maria Koc. Nagrody wręczyli: Burmistrz Miasta Bogusław Karakula, Wicestarosta Sokołowski Marta Sosnowska, Dyrektor SOK Maria Koc i Przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego Andrzej Minarczuk.
Oprawę muzyczno-taneczną XIII ŚWIĄTECZNEGO JARMARKU WIELKANOCNEGO tradycyjnie zapewnił ZPiT Sokołowianie.
 
JO

Więcej zdjęć w galerii.

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Wybrali to ciastko i co dalej z tym produktem? Będą je jakoś promować? Czy Karakula ,Iwaniuk, Kocowa najedli się tylko słodyczy i rozdali nagrody pieniężne z naszej kasy przez siebie upatrzonym osobom ?

MI5
2014-04-23 16:15:08
Strona 1/1


Dane kontaktowe