43
2019
2019-08-22

Wybory 2019. Opublikowano listy Koalicji Obywatelskiej


W ubiegłym tygodniu swoich kandydatów do jesiennych wyborów parlamentarnych ogłosiło Prawo i Sprawiedliwość. W poniedziałek 19 sierpnia nazwiska swoich kandydatów opublikowała Koalicja Obywatelska. Z listy KO z terenu naszego powiatu w wyborach do sejmu startują dwie osoby.

Koalicja Obywatelska to ugrupowanie łączące Platformę Obywatelską, Nowoczesną, Inicjatywę Polską i partię Zielonych. W naszym okręgu wyborczym nr 18 tj. okręgu siedlecko-ostrołęckim KO wystawiła 20 kandydatów. Wiemy jednak, że ugrupowanie może w danym okręgu wyborczym wystawić 24 swoich kandydatów, dlatego niebawem poznamy zapewne jeszcze inne nazwiska.

W czołówce listy KO nie ma niespodzianek. "Jedynką" pozostaje nadal Kamila Gasiuk-Pihowicz, posłanka z Warszawy, reprezentująca Platformę Obywatelską. Na drugiej pozycji znalazł się Czesław Mroczek – były Wiceminister Obrony Narodowej z Mińska Mazowieckiego, a na miejscu trzecim – Krzysztof Chaberski – przewodniczący siedleckich struktur PO, radny Miasta Siedlce, a od niedawna zastępca dyrektora Muzeum Regionalnego w Siedlcach. 

Na liście możemy odnaleźć inne nazwiska, które nie są dla nikogo niespodzianką. Z miejsca czwartego startuje Mariusz Popielarz – Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Ostrołęce, szef ostrołęckich struktur PO i radny miejski. Zaraz za nim na liście figuruje Jarosław Grenda – były burmistrz Węgrowa, a obecnie Radny Powiatu Węgrowskiego.

Dalsze pozycje na liście zajmują kolejno: Zbigniew Kamiński – były starosta ostrołęcki, a obecny radny powiatowy, Alicja Cichoń – radna powiatu mińskiego, Wiesław Kalicki – przedsiębiorca z Żelkowa, Daniel Ryjewski – działacz w partii Zieloni z Warszawy, Sybilla Daniluk – magister pielęgniarstwa i wykładowca uniwersytecki z Łosic, Ryszard Dziadak – były prezes WFOŚiGW z Makowa Mazowieckiego, Bożena Sawicka – siedlczanka, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Adopcyjnego w Warszawie, Robert Sobiech – ratownik medyczny z Kadzidła k. Ostrołęki, Beata Kraska – Romanowska – członkini struktur PO w Ostrołęce, Bartosz Truszkowski – lider Nowoczesnej w Ostrołęce, Mateusz Obłudka – członek Stowarzyszenia Młodzi Demokraci z Makowa Mazowieckiego. Pozostałe nazwiska na liście to: Agnieszka Wnorowska, Maciej Wójcik.

Z terenu powiatu sokołowskiego kandydować będą dwie osoby. Z miejsca 12. startuje Grzegorz Kobyliński – przedsiębiorca i radny powiatu sokołowskiego w kadencji 2018 – 2023. Z miejsca 20. natomiast wieloletnia pedagog z Sokołowa Podlaskiego - Dorota Jastrzębska. Warto wspomnieć, że Jastrzębska startowała już w wyborach do Sejmu RP w 2015 roku, a w roku 2018 brała udział w wyborach do Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

W kuluarach mówi się także o kandydaturze Elżbiety Lanc – wicewojewody mazowieckiego w latach 2001 – 2003, a od 2014 roku członkini Zarządu Województwa Mazowieckiego. Jej kandydatura stoi jednak nadal pod znakiem zapytania.

Jeśli chodzi o wybory do Senatu RP, w naszym okręgu wyborczym Koalicja nie przedstawiła dotychczas swojego kandydata.

KDC 


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe