17
2020
2019-10-15

„Wy jesteście uśmiechem i nadzieją tej ziemi”


W niedzielę 13 października 2019 r. po raz dziewiętnasty w Polsce obchodzono Dzień Papieski, tym razem pod hasłem “Wstańcie, chodźmy”. Organizowane były różnorodne inicjatywy upamiętniające św. Jana Pawła II, przypominające jego życie i nauczanie.

W Sokołowskim Ośrodku Kultury od osiemnastu lat taką inicjatywą jest koncert “Dzieci Ojcu Świętemu”. W tym roku odbył się on w czwartkowe przedpołudnie 10 października. Licznie zebranych: wykonawców, opiekunów, rodziców i dziadków przedszkolaków, uczniów i nauczycieli ZSS w Sokołowie Podlaskim im. Jan Pawła II i wszystkich obecnych serdecznie powitał dyrektor SOK Marcin Celiński. Podkreślił, że Papież- Polak szczególnie ukochał dzieci i w tym kontekście przypomniał słowa “Wy jesteście uśmiechem i nadzieją tej ziemi”, znajdujące się na sztandarze ZSS i wypowiedziane przez patrona placówki.

Koncert prowadziła Alina Simanowicz. Na scenie gościnnego SOK-u swoje talenty i artystyczną wrażliwość zaprezentowały dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 4, Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek, Niepublicznego Przedszkola "Akademia Puchatka”, Miejskiego Przedszkola nr 5 im. Kubusia Puchatka, Przedszkola Niepublicznego “Chatka Puchatka” Miejskiego Przedszkole nr 3, Miejskiego Przedszkola nr 2. Zachwycona i wzruszona publiczność oklaskiwała piękny „Taniec kwiatów” oraz wykonywane z przejęciem radosne i refleksyjne piosenki, w tym ulubioną przez Jana Pawła II “Barkę”. W czasie oglądania prezentacji przygotowanej przez NP Sióstr Salezjanek była też okazja do poznania lub przypomnienia sobie wzruszających momentów życia bohatera koncertu. Na zakończenie wszyscy występujący razem zaśpiewali refren “Barki” i pozowali do wspólnej pamiątkowej fotografii.

Publiczność nie szczędziła braw, a organizatorzy tradycyjnie dla uczestników koncertu przygotowali słodkie upominki.


 

Więcej zdjęć na:

www.wiescisokolowskie.pl/galeria/273,dzieci-ojcu-swietemu.html
 

J.O. 
Fot. J.O.; SOK


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe