17
2020
2014-11-28

Wszystko po staremu


W sokołowskiej radzie miejskiej wszystko po staremu. Funkcję przewodniczącego nadal będzie pełnił Waldemar Hardej, a wiceprzewodniczących - Krzysztof Rybak i Jan Rosochacki.

W piątkowy poranek (28 listopada) radni miejscy spotkali się w nowym składzie po raz pierwszy. Sesję otworzył najstarszy radny, Jan Rosochacki
W porządku obrad znalazły się takie punkty jak: ślubowanie radnych, wręczenie radnym zaświadczeń oraz wybór przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady. 
 
Na przewodniczącego był tylko jeden kandydat - Waldemar Hardej. Jego kandydaturę zgłosiła radna Teresa Wrzosek
- Pan Waldemar był radnym w dwóch poprzednich kadencjach, przy czym w ostatniej pełnił już funkcję przewodniczącego. Ze swoich obowiązków wywiązywał się wzorowo. Sesje były prowadzone przejrzyście. Jako przewodniczący prawidłowo reprezentował radę miejską na zewnątrz, czyli w kraju, a także za granicą - przekonywała Teresa Wrzosek [...]
 
W głosowaniu tajnym udział wzięło 14 z 15 radnych. Wszyscy byli za tym, aby przewodniczącym nadal był Waldemar Hardej. 
Po ogłoszeniu wyników gratulował mu radny Jan Rosochacki. - Waldku, życzę ci przede wszystkim dużo spokoju, pogody ducha, wytrwałości oraz owocnej współpracy z wszystkimi radnymi. 
 
Waldemar Hardej dziękował za wszystkie głosy. - Mam nadzieję, że przy waszym wsparciu sprostam wszystkim oczekiwaniom w kierunku mojej osoby. Liczę na to, że mi pomożecie, abym był dobrym przewodniczącym i jak najlepiej reprezentował całą radę. Dziękuję wam za mandat zaufania, jaki od was dostałem. 
 
W dalszej części obrad powołano wiceprzewodniczących rady. Zostali nimi ponownie Jan Rosochacki oraz Krzysztof Rybak. 
 
Pełna relacja z pierwszej sesji do przeczytania w najbliższym papierowym wydaniu.

KW

« wróć | komentarze [11]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Właśnie w sejmie PO i PSL zabiło dziś, w piątek 5 grudnia, demokrację. Wybory demokratyczne to ułuda.

syk
2014-12-05 14:31:47

Widać, że wybory w mieście wbudziły spore emocje.Na pewno mieszkańcy bedą bacznie przyglądać się poczynaniom, nowego, starego burmistrza i jego radnych.Jak poradzą sobie z zadłużeniem miasta,bezrobociem czy pozyskają fundusze unijne? Nie sztuka wygrać, sztuka pokazać że jest się wartym wygranej.Zobaczymy,przyjdzie czas rozliczeń.

@
2014-12-04 18:22:45

Komornik w mieście może się faktycznie pojawić przy takim zadłużeniu.

///
2014-12-03 17:54:21

Czy choć jeden członków rady miasta osiągnął coś pracując na własny rachunek?

Sid
2014-12-03 14:58:12

Czasami wydaję mi się,że specjalnie wybierani są ci sami,aby mieć na kogo przez cztery lata narzekać.To przykre..

mieszkanka Sokołowa też licząca na zmiany
2014-12-02 14:06:10

Oj Panie Boże Wszechmogący zrób tak, żeby to trwało jak najkrócej.

popo
2014-11-29 14:02:24

Oj sokołowiak marnie to wyszło. Troszkę agitacji, troszkę jadu. Typowy aktywista. A może sam kandydat?. Choć wątpię, tego by nie spłodził.

miko
2014-11-29 14:00:22

...az przykro ,wróciło stare...i nie wrózy to nic dobrego dla miasta i jego mieszkańców...!!!!

Mieszkanka licząca na pozytywne zmiany.
2014-11-29 08:44:47

zle to rozegrali zgłaszając trzy listy w wyborach do powiatu.Chłopaki z PSL-u niech nie marudzą na podziały bo najwięcej na tych podziałach zyskują.nie wywołujcie wilka z lasu

marek
2014-11-28 22:22:20

ludzie już nie nabierają się na straszenie PiS-em. Ludzie są mało świadomi politycznie a może to starostwo powiatowe jest prolemem do uzyskania zgody?

do sokołowianina
2014-11-28 21:49:44

nadchodzi II tura wyborów samorządowych. W wyborach tych swojego poparcia kandydatowi na Burmistrza Miasta Sokołowa Podlaskiego Włodzimierzowi Tomczukowi udzielili politycy z PSL i PO. To koalicja, która dalej rządzić będzie w sejmikach woj. w 15 województwach. W. Tomczuk jako kandydat bezpartyjny walczący w II turze z Burmistrzem Karakulą z PIS pokazał, że ma zaplecze i może skutecznie ( przy pomocy środków zew. ) rządzić miastem. B. Karakula skłócił się z przedstawicielami partii, które przez najbliższe 4 lata będą decydować o podziale środków unijnych. To oczywiście niczego nie przesądza, ale odbudować nadszarpnięte zaufanie będzie mu niezwykle trudno. Wcześniej skłócił się z powiatem, z którym przecież trzeba realizować wspólne inwestycje - chociażby drogowe, w tym nawet tak bezsensowne jak budowa ronda k. Biedronki. Dlatego więc uważam, że należy poprzeć w II turze kandydata, który juz na starcie daje gwarancje współpracy, a nie kłótni. Kandydata z nowym spojrzeniem na miasto, z chęcią do pracy i do zmian. Włodzimierz Tomczuk przyjął dobrą taktykę na tą kampanię. Przyjął taktykę porozumienia, współpracy i współdziałania wszystkich sił dla dobra miasta. I obojętnie jakby B. Karakula nie wyszydzał tej współpracy, to nic tego nie zmieni, że PO od ponad 7 lat rządzi krajem z 30% poparciem obywateli. Że PSL współrządzący z PO zyskuje coraz większe poparcie w kraju. Zupełnie inaczej niż B. Karakula, który w swoje odezwie pisze nieprawdę o rzekomo wielkich przegranych z PO Jacku Kozaczyńskim i Marcie Sosnowskiej przy okazji insynuując jeszcze rzekomo inne nieprawidłowości. Wychodzi z niego cała polityka PIS, złośliwa, podejrzliwa i arogancka wobec myślących inaczej. Czas odsunąć od władzy takich polityków jak B. Karakula, polityków którzy chowając się za rzekomą apolitycznością w rzeczywistości nie są w stanie współpracować z nikim innym jak tylko z zapleczem własnej partii. A już po odsunięciu go od władzy B. Karakula zawsze będzie mógł przyłączyć się do swojego mentora Jarosława Kaczyńskiego i histerycznie krzyczeć że wybory były sfałszowane. Nie zmarnujmy głosu i szansy jaką mamy. Następna zdarzy się dopiero za długie 4 lata.

sokolowiak
2014-11-28 21:08:01
Strona 1/1


Dane kontaktowe