17
2020
2014-08-19

Wszystko jest w BIP-ie. Ale czy na pewno?


Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta i wszystkich gmin z powiatu sokołowskiego znaleźć można zakładkę BIP (Biuletyn Informacji Publicznej). Niestety, nie wszędzie informacje publikowane są na bieżąco.

Biuletyn Informacji Publicznej to zakładka w której znaleźć można najświeższe informacje dotyczące funkcjonowania danej jednostki. Do prowadzenia BIP-u zobowiązane są organy władzy publicznej, organy samorządów gospodarczych i zawodowych, związki zawodowe, partie polityczne oraz jednostki samorządu terytorialnego. 
 
W przypadku gminy, starostwa lub urzędu miejskiego znajdziemy tam informacje o zbliżających się sesjach, posiedzeniach komisji, a także protokoły  z poprzednich posiedzeń, projekty aktów normatywnych, uchwały rady itp. 
W dobie internetu ten sposób publikowania informacji jest dla wielu osób czymś bardzo pożytecznym. Nie trzeba bowiem iść do urzędu i czytać tablicę ogłoszeń, bo wszystkie informacje publikowane są w internecie. Łatwiej oczywiście wejść na stronę internetową niż fatygować się do urzędu. Ale czy rzeczywiście wszystkie informacje są tam publikowane? Czy mieszkaniec chcący wybrać się na najbliższą sesję, znajdzie tam informacje o dacie najbliższego posiedzenia? Czy po sesjach na bieżąco publikowane są protokoły? Postanowiliśmy to sprawdzić. Zajrzeliśmy do BIP-ów Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta oraz wszystkich gmin z powiatu sokołowskiego. Jakie są wnioski? 

Odpowiedzi szukajcie w jutrzejszym papierowym numerze.

KW 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe