17
2020
2019-08-28

Wspomnieniowe ognisko nad stawem przy Sokołowskim Domu Harcerza


W piątek wieczorem 23 sierpnia harcerze z Hufca ZHP im. Janusza Korczaka w Sokołowie Podlaskim i ich przyjaciele spotkali się przy Sokołowskim Domu Harcerza.

Ognisko pod hasłem "Wspomnienie z wakacji" zgromadziło przede wszystkim wielu uczestników dwóch turnusów Zgrupowania Obozów Hufca, które odbyły się w Stanicy Harcerskiej w Szklanej Hucie nad Morzem Bałtyckim. Tam w czasie I turnusu w dniach 12- 23 lipca pod hasłem "Nasze Korzenie" wypoczywało 120 osób, zaś II turnus w dniach 23 lipca - 3 sierpnia pod nazwą "Bezludna wyspa-poza światem" zgromadził ponad 130 uczestników.

Harcerskie ognisko rozpalone zostało przez Komendantkę Hufca hm. Bożennę Hardej, komendantki Zgrupowań hm. Mariannę Popławską i hm. Barbarę Kozłowską oraz gości: Prezesa Oddziału Powiatowego Związku OSP RP druha hm. Wojciecha Wicherskiego, druha Sławomira Kotowskiego, koordynatora obozu ze strony OSP, dh. phm. Roberta Golatowskiego przedstawiciela PSP i OSP, wychowawcy Obozu MDP i phm. Sławomira Pasika, Pełnomocnika Komendantki Hufca d.s. HAL. Komendantka Hufca poinformowała zebranych o realizacji Programu wychowawczego hufca „RAZEM w służbie” z okazji 100-lecia sokołowskiego hufca i o planowanych jubileuszowych przedsięwzięciach.

Hm. Bożenna Hardej prosiła zebranych o włączenie się do akcji charytatywnej "Pomóżmy Uli wygrać z chłoniakiem", o datki do puszki w ramach zbiórki publicznej nr 2019/ 3711/OR zarejestrowanej przez stowarzyszenie Społeczny Instytut Rozwoju, o przekazanie rodzinie i znajomym apelu o wpłaty na konto Fundacji "Siepomaga": www.siepomaga.pl/ula-tokarska. Ula Tokarska jest bardzo utalentowana, pięknie śpiewa, podziwialiśmy jej występ na Hufcowym Muzycznym Spotkaniu z Poezją "Skarabeusz", na który już dziś zapraszamy, odbędzie się 23.10. br w SOK.

Słuchając obrazowych opowieści uczestników i wychowawców obu zgrupowań można się było przekonać, że dni spędzone nad polskim morzem przyniosły bardzo udany wypoczynek, a zdobyta wiedza i nabyte umiejętności na pewno będą procentowały w dalszym życiu młodych ludzi, w tym w działalności gromad zuchowych i drużyn harcerskich oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

W czasie spotkania nie zabrakło piosenek i radosnych pląsów. Uczestnicy II turnusu z zaangażowaniem zaprezentowali kilkunastozwrotkowy "Obozowy song", przybliżając tym samym codzienność na ich "bezludnej wyspie".

Na ognisku był obecny dh pwd. Michał Wierzbicki, instruktor hufca poszkodowany 3 lata temu w wypadku na trampolinie. Cieszył się spotkaniem z przyjaciółmi, aż tu nagle… wielka niespodzianka, komendantka hufca poinformowała o jego urodzinach, a dh. Wioleta Dębiec, narzeczona, wręczyła Jubilatowi piękny tort, którym po ognisku zostali poczęstowani uczestnicy spotkania. Było oczywiście "100 lat i sygnały z wozów strażackich, którymi przyjechali uczestnicy Obozu MDP z Odziałów OSP: Cukrownia, Suchodół i Seroczyn.

Wspomnieniowe spotkanie zakończyła tradycyjna Iskra przyjaźni i obrzędowy śpiew Bratnie słowo sobie dajem, ze pomagać będziem wzajem...

Warto dodać, że uczestnikami Ogniska były młode osoby, które zadeklarowały chęć wstąpienia do ZHP. To jest dobry prognostyk na przyszłość Hufca ZHP w Sokołowie Podlaskim.


J.O. 


« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Jak zwykle zabrakło informacji o głównym sponsorze tego wypoczynku, szkoda. Druhny i druhowie Czuwaj.

ObserwatorN
2019-08-28 21:01:51
Strona 1/1


Dane kontaktowe