6
2020
2018-06-19

Współpracują z Uniwersytetem Warszawskim


Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim z klasy humanistycznej byli z wizytą na Uniwersytecie Warszawskim. Wyjazd na uczelnię odbył się 14 maja w ramach realizacji umowy o współpracy z UW podpisanej w ubiegłym roku. To już kolejne zajęcia w Instytucie Historii specjalnie przygotowane dla uczniów z sokołowskiego liceum.

Młodzież zwiedziła Instytut Historii UW, a następnie wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez studentów historii. Zajęcia dotyczyły badań nad tekstem źródłowym. Na podstawie analizy fragmentu kroniki Galla Anonima uczniowie dowiedzieli się, na czym polega krytyka zewnętrzna i wewnętrzna źródła oraz jak wiele prawdziwych i fikcyjnych treści zawierają najstarsze zapiski dotyczące państwa polskiego. Podczas dwóch godzin zajęć warsztatowych uczestnicy zajęć mogli poczuć się jak studenci.

W ramach wycieczki uczniowie zwiedzili również Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Inicjatorem i koordynatorem edukacyjnego wyjazdu była pani Izabela Staręga.
Irena Prylepa, uczennica I Liceum 
Fot. I LO w Sokołowie Podlaskim

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe