11
2020
2015-08-17

Współpraca z miastem? Czemu nie!


- Sprawa ucichła. Powiat udaje, że sprawy nie ma - mówił kilka tygodni temu na naszych łamach sokołowski burmistrz. Tymczasem minęło kilka tygodni i współpraca zaczęła nabierać pewnych kształtów. 

Chodzi o wspólne wykonanie dróg powiatowych na terenie miasta. Samorząd miejski zadeklarował partycypować w kosztach z samorządem powiatowym. Zawarte porozumienie obejmowało między innymi budowę ronda przy "Biedronce" oraz remont ulicy Jana Bosko. 

Rondo, pomimo wielu nacisków ze strony burmistrza, w końcu powstało. Burmistrz nadal chce współpracować z powiatem i dołożyć na remont dróg powiatowych aż połowę kosztów. Burmistrzowi zależy w szczególności na remoncie ulicy Armii Krajowej, a także ul. Lipowej oraz Skłodowskiej - Curie. Jeszcze kilkanaście tygodni temu powiat nie był raczej gotowy nadal współpracować z miastem. Tak wynikało chociażby z wypowiedzi burmistrza na przedwakacyjnej sesji, gdy radny Grzegorz Kobyliński zapytał o dalszą współprace. Bogusław Karakula powiedział wówczas: - Sprawa umarła. Powiat udaje, że sprawy nie ma. 
 
Minęło kilka tygodni i współpraca zaczęła nabierać pewnych kształtów (...)

Więcej w najbliższym papierowym numerze.

 
KW

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

a do ilu umiesz liczyć? bo nie wiem czy dalej tłumaczyć

do bebka
2015-08-19 22:04:06

A kto to jest ten Bogusław Karakula ?

bebek
2015-08-18 11:47:54
Strona 1/1


Dane kontaktowe