11
2020
2018-06-01

Wspólny wyjazd nad morze uczniów z Czekanowa, Kożuchowa i Przywózk


W dniach 14-18 maja 2018 r. uczniowie klas 4-6 Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Czekanowie wraz z uczniami z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kożuchowie oraz z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w  Przywózkach wybrali się na wspólną wycieczkę nad morze. Zielona szkoła została zorganizowana w ramach projektu pn" "Wsparcie rozwoju edukacyjnego dzieci z obszarów wiejskich w powiecie sokołowskim" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego (2014-2020).

Pierwszego dnia po przyjeździe do Wejherowa zwiedzali Kościół Klasztorny pw. św. Anny ze słynącym łaskami Obrazem Matki Bożej Wejherowskiej, następnie weszli do podziemi klasztornych, gdzie znajdują się krypty Wejherów, Przebendowskich i zakonników. Po wyjściu z klasztoru udali się na spacer po Kalwarii Wejherowskiej z Ojcem Franciszkaninem. Następnie po zakwaterowaniu w Łebie wszyscy udali się na plażę powitać morze.

Drugi dzień pobytu upłynął pod znakiem nauki przyrody poprzez zabawę, gdyż zwiedzano Sea Park w Sarbsku. Uczniowie podziwiali pokazy z fokami bałtyckimi oraz uchatkami kalifornijskimi, spotkali się z Błękitkiem - mówiącym wielorybem. Mogli podziwiać makiety zwierząt morskich, zwiedzili Muzeum Marynistyczne oraz Oceanarium Prehistoryczne 3D, po czym udali się na spacer aleją miniatur latarni polskiego wybrzeża. Po powrocie do Łeby był czas na plaży, a wieczorem dyskoteka.

Trzeciego dnia zwiedzano Mierzeję Helską. Dzień rozpoczęto od spaceru po Władysławowie, a następnie był przejazd przez Chałupy, Kuźnicę, Jastarnię i Juratę do Helu, gdzie zwiedzano Muzeum Obrony Wybrzeża. Kolejnym punktem programu był rejs statkiem po Morzu Bałtyckim z portu w Helu. Dzień zakończył się wejściem na latarnię na Przylądku Rozewie, wewnątrz której znajduje się muzeum z przekrojem latarni morskich od starożytności do współczesności. Wieczorem uczniowie integrowali się przy ognisku piekąc kiełbaski.

Czwarty dzień upłynął na zwiedzaniu Słowińskiego Parku Narodowego. Najpierw była wizyta w Muzeum Przyrodniczym, SPN w Smołdzinie, następnie spacer z przewodnikiem po parku. Uczniowie weszli na latarnię morską w Czołpinie, skąd rozciąga się niebywale piękny widok na morze oraz ruchome wydmy. Potem poszli wzdłuż plaży do wydm. Ostatnim punktem zwiedzania było Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. Wieczorem po kolacji uczniowie korzystali jeszcze z licznych boisk i placu zabaw znajdujących się w ośrodku wypoczynkowym.

18 maja to dzień powrotu do domu, ale zanim uczniowie wyjechali z ośrodka musieli pożegnać nasze kochane polskie morze i udali się w tym celu do portu w Łebie, gdzie ostatni raz spojrzeli w stronę wielkiej wody i pięknych statków.

Zielona Szkoła podobała się wszystkim dzieciom.Zmęczone, ale szczęśliwe wracały do domu z nadzieją, że kiedyś tu wrócą.
Dziękujemy przyjaciołom z Kożuchowa oraz Przywózk za mile spędzony wspólnie czas oraz wspaniałą wyprawę.
 Info / Fot: NSP w Czekanowie 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe