17
2020
2018-02-27

Wspólnie przecięli wstęgę


21 lutego wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera i senator RP Waldemar Kraska odwiedzili także gminę Sterdyń. Uczestniczyli tam w oficjalnym otwarciu stacji uzdatniania wody w Lebiedziach oraz klubu Senior+. Obie inwestycje współfinansowane były przez MUW.

Uroczystości odbyły się w wyremontowanej stacji uzdatniania wody w Lebiedziach. Wójt gminy Sterdyń Grażyna Sikorska powitała przybyłych gości: Senatora RP Waldemara Krasę, Wojewodę Mazowieckiego Zdzisława Sipierę, Dyrektora Biura Wojewody Józefa Wierzbowskiego, Zastępcę Dyrektora Biura Wojewody Alicję Walecką, Kierownika Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Marka Renika, proboszcza parafii Sterdyń Zbigniewa Rycaka, Dyrektora Delegatury Zamiejscowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Siedlcach Mirosławę Płocką, wykonawcę inwestycji Prezesa Przedsiębiorstwa San-System Karola Brodowskiego, Prezesa Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji Wiejskich w Węgrowie Sławomira Wrzoska, Dyrektora SANEPIDU Marzennę Hardej oraz Inspektorów Nadzoru - branży sanitarnej Krzysztofa Kruka, branży budowlanej Elżbietę Baun, branży technologicznej Włodzimierza Kamińskiego i branży elektrycznej Henryka Toczyskiego.

Przebudowa stacji sfinansowana została z pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 1.379.000 zł i środków własnych budżetu gminy. Koszt wszystkich prac wyniósł 2 miliony złotych.

Prace remontowe w stacji uzdatniania wody obejmowały branżę budowlaną, sanitarną, technologiczną i elektryczną. W ramach inwestycji zadbano o: termomodernizację budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, ułożenie glazury i terakoty w hali technologicznej, odnowienie ścian i sufitów w całym budynku, wymianę ogrodzenia, zagospodarowanie terenu, utworzenie podjazdów oraz chodników, wymianę rurociągów między obiektowych, wymianę pomp głębinowych wraz z osprzętem, wymianę orurowania w zbiornikach wyrównawczych, przebudowę kanalizacji wód popłucznych, wymianę i dobór urządzeń uzdatniania wody oraz orurowania wewnętrznego stacji, wymianę instalacji elektrycznej wraz z tablicą rozdzielczą, wykonanie automatycznego sterowania ciągiem technologicznym uzdatniania wody i dostawą wody do sieci wodociągowej, wymianę instalacji oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego, wymianę instalacji siłowej oraz montaż i uruchomienie agregatu prądotwórczego.

Po przecięciu wstęgi przez szanownych gości i reprezentantów lokalnych władz, doszło do poświęcenia obiektu przez proboszcza Zbigniewa Rycaka.

Następnie wszyscy obecni udali się do nowo powstałego klubu Senior+. Wójt Grażyna Sikorska powitała serdecznie przedstawiciela firmy Budemix – wykonawcę inwestycji, inspektora nadzoru Jerzego Janistę oraz seniorów z klubu seniora – najważniejszych gości uroczystości.
Całkowity koszt inwestycji wyniósł 130.996 zł. Gmina otrzymała na ten cel dofinansowanie z MUW w kwocie 100.319,12 zł. Seniorzy mają teraz do dyspozycji pomieszczenie klubowe, pomieszczenie do zajęć rehabilitacyjno-ruchowych, salę spotkań oraz pomieszczenie kuchenne. Po zakończonym remoncie Klub Senior+ włączony został w struktury GOPS-u.

Podczas spotkania wojewoda powiedział:

- Należy się uznanie władzom lokalnym, że bardzo dobrze wnioskują o przyznanie środków finansowych, a potem te środki bardzo mądrze wykorzystują. Władze lokalne po to właśnie są, aby dbać o potrzeby mieszkańców i aby umieć współpracować z przedstawicielami władzy, którzy są na innym szczeblu.

Zwieńczeniem uroczystości był występ pań z klubu seniora, które zaskoczyły wszystkich wesołą i skoczną piosenką. Nie obyło się także bez toastu wzniesionego lampką szampana. Po części oficjalnej wszyscy goście zostali zaproszeni do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu na obiad i herbatę.
Katarzyna Dybowska

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Odwiedził oczywiście tylko gminy wójtów z PiSu.


2018-03-02 11:47:38
Strona 1/1


Dane kontaktowe