17
2019
2011-06-26

Wspólnie powitali lato


Samorząd Domu Pomocy Społecznej w Wirowie przy pomocy pracowników zorganizował w czerwcu imprezę nazwaną „Powitanie lata - wianki”.

Jej uczestnikami byli mieszkańcy i opiekunowie placówek z całego regionu oraz  grupa kleryków z seminarium w Drohiczynie wolontariusze z LO w Sokołowie Podlaskim pod kierownictwem nauczyciela - Katarzyny Karpińskiej. W Wirowie stawiły się reprezentacje DPS „Nad Stawami” z Siedlec, „Świętego Józefa” z Mieni, „Jedliny” z Mieni, DPS z Jabłonnie Lackiej, Środowiskowego Domu Samopomocy z Sokołowa Podlaskiego, Warsztatów Terapii Zajęciowe z Sokołowa i oczywiście gospodarze z Wirowa.
Wszystkich gości serdecznie powitali: p.o. dyrektora DPS w Wirowie Waldemar Witkowski wraz ze swoim zastępcą Dorotą Łukijańczuk oraz przewodniczący Rady Mieszkańców Grzegorz Woźniak.
Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji. Najpierw było zbiorowe poszukiwanie kwiatu paproci - wykonanego przez mieszkańców DPS w Wirowie w ramach terapii zajęciowej. Później przyszła kolej na wrzucanie wianków do wody. Każdy z ośrodków przygotował swój własny. W konkursie na najpiękniejszy wianek jurorzy zdecydowali, że wszystkim należy się najwyższa ocena. Laureaci otrzymali piękne statuetki, zaś wolontariusze i klerycy otrzymali pamiątkowe medale, wykonane przez instruktora terapii zajęciowej.
Imprezę zakończyła zabawa taneczna oraz grill. Uczestnicy mogli zjeść pyszne potrawy oraz a na deser były owoce, ciasta i napoje. Do tańca grał zespół Forum Adama Bochaja.
Organizatorzy „Powitania lata – wianki” są wdzięczni sponsorom: firmie „Jabłonna” K. Trusiak B. Kuc K. Iwański, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Sokołowie Podlaskim, Hurtowni Owoców i Warzyw „Ela” Elżbieta Osińska w Sokołowie Podlaskim, Firmie Hurt i Detal Art. Spożywczo-Rolne Anna Siekierko z Wysokiego Mazowieckiego, Piekarni-Cukierni Adam Tarnowski w Jabłonnie Lackiej oraz Księgarni „Progres” w Sokołowie Podlaskim.
OPR. BG
ZDJĘCIA: W. WITKOWSKI« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe