43
2019
2015-12-26

Wspólnie patrolują lasy


Policjanci z Kosowa Lackiego rozpoczęli współpracę ze Strażą Leśną z Nadleśnictwa Sokołów. Od listopada wspólnie patrolują lasy na terenie dwóch gmin: Kosowa Lackiego i Ceranowa.

- Zadaniem mundurowych jest współpraca na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz zwalczanie przestępstw związanych z lasem, między innymi kradzieży drewna, kłusownictwa i szkodnictwa leśnego - mówi Sławomir Tomaszewski, rzecznik sokołowskiej policji. - Wspólnie z pracownikami Straży Leśnej pilnujemy i dbamy o to, aby las nie był niszczony. Strażnicy mają dziś duże możliwości kontrolowania, wykrywania i ścigania wszelkich przejawów wandalizmu, kradzieży i kłusownictwa. Mają także obowiązek egzekwowania od korzystających z lasu przestrzegania przepisów prawnych, których celem jest ochrona lasu przed szkodnictwem. W tych wszystkich działaniach policja im pomaga - dodaje rzecznik.
 
W czasie wspólnych służb mundurowi zwracają szczególną uwagę na osoby, które nagminnie naruszają zakaz wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi lub zatrzymują się na drogach publicznych i stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 
 
opr. KW
fot. KPP Sokołów

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe