17
2020
2018-10-16

„Wspieraj z nieba Polskę swym świętym ojcowskim ramieniem!”


Tak między innymi śpiewały przedszkolaki w czasie radosnego, a jednocześnie refleksyjnego koncertu „Dzieci Ojcu Świętemu”, który w piątek 12 października już po raz osiemnasty odbył się w Sokołowskim Ośrodku Kultury.

W koncercie udział wzięli przedstawiciele wszystkich przedszkoli miejskich i niepublicznych działających na terenie Sokołowa Podlaskiego. W ten sposób uczczono pamięć wielkiego Polaka, z którego nauczania żeby czerpać, życia nie starczy, jak powiedział witając przybyłych dyrektor SOK Marcin Celiński.

Koncert prowadził Piotr Kucharek. Licznie zgromadzona publiczność, wśród której nie zabrakło dzieci, a także rodzin małych artystów gorąco oklaskiwała wszystkich wykonawców. Muchomorki z MP nr 5 im. Kubusia Puchatka (op. Ewa Antolik, Monika Mazurczak) zaśpiewały piosenki „Kochamy cię Janie Pawle II” i „Lolek”; Delfinki z NP Akademia Puchatka (op. Joanna Tomczuk) recytowały okolicznościowe wiersze i zaśpiewały piosenkę „Kochamy cię Janie Pawle II”; Wiewiórki z MP nr 4 „Leśna Kraina” (op. Żaneta Wojtczuk i Grażyna Rydzewska) zatańczyły do piosenki „Tłumy serc"; „Szafirki’ i „Słoneczka” z NP Chatka Puchatka (op. Ewelina Siwińska, Agnieszka Sadłowska) zaśpiewały piosenki „Bóg łączy nas” i "Jesteś radością mojego życia”; Biedronki z MP nr 3 (op. Alicja Złotowska, Barbara Skłodowska) zaśpiewały „Tak mówił papież” i zatańczyły do piosenki „Tyle słońca”; Biedronki z MP nr 2 (op. Iwona Flisiuk, Jolanta Płachecka) zaśpiewały „Pozdrów nas jeszcze raz” i zatańczyły krakowiaka. Występy zakończyły „Radosne Słoneczka” z NP Sióstr Salezjanek (op. Wioletta Wojtkowska, s. Dorota Czyżewska, akompaniament Anna Maliszewska), które zaśpiewały utwór „W dolinie góry Zamkowej”, ściśle związany z wizytą Ojca Świętego w diecezji drohiczyńskiej. Uzupełnieniem występu była krótka prezentacja – zebrani mogli obejrzeć zdjęcia z pamiętnego dnia 10 czerwca 1999 roku oraz wysłuchać krótkich wspomnień dwojga przedszkolnych rodziców, obecnych wtedy na ekumenicznym spotkaniu z Janem Pawłem II. Podkreślić należy, że grupy wyróżniały się pomysłowymi strojami. Każdy występ został nagrodzony gromkimi brawami, pamiątkowym dyplomem i słodkimi upominkami.

Warto na zakończenie przypomnieć słowa wypowiedziane przez papieża – Polaka w Nowym Jorku na początku pontyfikatu: „Pragnę… wypowiedzieć tę radość, jaką dla każdego z nas stanowią dzieci, wiosna życia, zadatek przyszłości każdej dzisiejszej ojczyzny.”


J.O. 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe