17
2020
2018-11-30

Wsparcie unijne dla Sokołowa Podlaskiego


W poniedziałek 26 listopada Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc z Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz burmistrz Bogusław Karakuła podpisali umowę na unijne dofinansowanie termomodernizacji obiektów oświatowych. Decyzją Zarządu Województwa projekt otrzyma 1.908.813,80 zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020.

Termomodernizacja przeprowadzona będzie w Miejskim Przedszkolu nr 2, Miejskim Przedszkolu nr 3 i Żłobku Miejskim, Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 (dwa budynki) oraz Publicznej Szkole Podstawowej nr 6. Całkowita wartość projektu wynosi 2.770.677,13 zł, miasto pozyskało 1.908.813,80 zł unijnej dotacji. Wykonane zostaną m.in. ocieplenia ścian zewnętrznych i stropów, wymiana stolarki, modernizacja instalacji, CO i ciepłej wody użytkowej. Zakupione zostaną nowe kotły grzewcze, grzejniki i termostaty. Realizacja projektu wpłynie m.in. na zmniejszenie rocznego zużycia energii pierwotnej i energii cieplnej oraz przyczyni się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, a budynki będą wyglądały estetyczniej.

Jak poinformował burmistrz Bogusław Karakula, wniosek w tej sprawie został złożony jeszcze w 2015 r., do dofinansowania został więc zakwalifikowany po trzech latach. Aktualnie, również w ramach dofinansowania z RPO WM, kończy się termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 2. Już wkrótce wszystkie placówki oświatowe będą więc wyremontowane, a miasto zaoszczędzi na kosztach ogrzewania.

J.O. 
Fot. UM Sokołów Podlaski

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Piszesz, że wiesz co jest ale nic nie wiesz. Przecież samorząd gminny, czy miejski nie płaci składki unijnej. Płacimy ją wszyscy z podatków, które wpływają do budżetu państwa. Dlatego dobrze, że część tych pieniędzy wraca do nas. Gdybyśmy tylko płacili a nie byli beneficjentami środków unijnych to była lipa.

Do popo
2018-12-05 09:55:51

Jak to pięknie wyglądało w PRL. Państwo było Państwem. Nie żebrał Naczelnik. On miał budżet, znany, może zbyt centralny. Dziś mataczą oferm, i wmawiają ludziom, że niosą nam, że wspierają nas. A to wszystko o kant potłuc. Lipa nad lipami. To są roczne zwroty wkładów danego regionu. Nikt nam nic nie niesie za darmo. Wiem co jest.

popo
2018-12-01 21:35:38
Strona 1/1


Dane kontaktowe