17
2020
2013-05-17

"Wspaniała jedenastka" z KOLEJ-NA


W czwartkowy wieczór 9 maja na premierze spektaklu, „Co się stało z Małą?” publiczność po brzegi wypełniła salę widowiskową Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Wśród widzów najwięcej było młodych ludzi, co zapewne ucieszyło twórców i wykonawców przedstawienia, czyli Grupę Teatralną KOLEJ-NA, działającą w SOK od września 2013 pod kierunkiem Alicji Danielskiej.
Godzinny spektakl dotyka problemu narkotyków i pokazuje, jak może się skończyć nawet jednorazowy z nimi kontakt. Beztroska zabawa w sylwestrową noc przeradza się dla młodych ludzi w wielką traumę, kiedy okazuje się, że właśnie wtedy z powodu ich nieodpowiedzialności zaginęła tytułowa Mała - maleńka siostra jednej z bohaterek. Szczegóły tragicznych wydarzeń poznajemy, słuchając zeznań Sary, Michała i Kamy na policji. Przedstawienie do końca trzyma w pełnym emocji napięciu. Niech tutaj pozostanie tajemnicą, co ostatecznie stało się z Małą, bo przecież obejrzą je jeszcze kolejne grupy młodzieży z sokołowskich szkół.
Niewątpliwie spektakl porusza i skłania do refleksji nad problemami dorastania, odpowiedzialnością za swoje decyzje i skutkami błędów. Wielka w tym zasługa autorki scenariusza i młodych aktorów - Sylwii Adamczuk, Anny Buczyńskiej, Emilii Borychowskiej, Krzysztofa Ciałkiewicza, Olgi Gąsowskiej, Weroniki Grochowskiej, Weroniki Jasieńczuk, Natalii Kałużyńskiej, Mikołaja Kamińskiego, Natalii Piwko i Klaudii Wekier. Wszyscy otrzymali za swój wysiłek i umiejętności ogromne brawa. Maria Koc, dyrektor SOK-u, gratulując i dziękując podkreśliła, że w przygotowanie tej premiery zarówno młodzi artyści jak i instruktor grupy Alicja Danielska (autorka scenariusza i reżyser przedstawienia) włożyli dużo pracy scenicznej, ale też wysiłku psychicznego, bo temat trudny, niełatwo go podjąć i sugestywnie przedstawić na scenie. Tę niezwykle przejmującą historię przeżywają i wykonawcy, i publiczność.
Zabrała też głos Alicja Danielska, dziękując wszystkim za poważny i dojrzały odbiór spektaklu. Stwierdziła, że we „wspaniałej jedenastce” KOLEJ-NA jest ogromny potencjał do przekazywania ze sceny różnych tematów. Dzięki temu mogą powstawać spektakle będące nie tylko doskonałą zabawą, ale też i takie, które niosą głębsze wartości.
Grupa Kolej-NA jest otwarta na nowych członków.

JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe