43
2019
2019-10-08

Wrześniowe akcje Caritas w Diecezji Drohiczyńskiej


We wrześniu br. Caritas Diecezji Drohiczyńskiej zorganizowała dwie wielkie akcje charytatywne: „Tornister na Wschód” oraz „Kromka Chleba dla Sąsiada”.

Jak poinformowała Monika Szczepańczyk z Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim, dzięki pomocy i zaangażowaniu diecezjan udało się zebrać artykuły szkolne i plecaki, które następnie trafiły do potrzebujących uczniów na terenie Caritas Archidiecezji Mińsko-Mohylewskiej na Białorusi.

Wrzesień to także obchody „Dni Kromki Chleba”. To czas dzielenia się chlebem, ale także wspólnego pieczenia chleba, co miało miejsce między innymi w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Sokołowie Podlaskim oraz wśród wolontariuszy należących do Parafialnych Zespołów Caritas.

W tym roku w akcję „Kromka chleba” zaangażowali się wolontariusze ze SKC z: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6, nr 4 i nr 3 w Sokołowie Podlaskim, Zespołu Szkół w Drohiczynie, Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 3 w Siemiatyczach, Szkoły Podstawowej w Łubinie Kościelnym, Zespołu Szkół w Brańsku, Zespołu Szkół Nr 1 w Bielsku Podlaskim oraz z I Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku Podlaskim. Dzięki wspólnej akcji - zbiórce żywności w sieci sklepów Biedronka na terenie diecezji, wolontariusze zebrali około
1275,5 kg artykułów spożywczych, z których zostały przygotowane paczki żywnościowe dla niezamożnych seniorów.

Organizatorzy z Caritas serdecznie dziękują wolontariuszom za pomoc przy realizacji wrześniowych przedsięwzięć charytatywnych oraz składają wyrazy uznania dla diecezjan za udział i zaangażowanie w akcje.


J.O. 
Fot. Caritas Diecezji Drohiczyńskiej


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe