17
2020
2012-11-16

Wrócili z sukcesami


W środę 7 listopada 2012r. w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce odbyły się XXII SPOTKANIA RECYTATORÓW I ŚPIEWAJĄCYCH POEZJĘ ZADUSZKI. W konkursie dedykowanym zmarłemu 27 czerwca 2009 r. Andrzejowi Meżeryckiemu, wieloletniemu dyrektorowi Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach, prezentowano utwory nieżyjących współczesnych pisarzy polskich (poetów i prozaików) napisane po 1945 roku.
W prezentacjach wzięli udział przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych i dorośli z regionu siedleckiego. Nie zabrakło wykonawców z naszego powiatu, którzy pozytywnie zaznaczyli swoją obecność w konkursie. Największy sukces odniósł debiutujący na tej scenie Mateusz Kuc z I LO w Sokołowie Podlaskim, zajmując III miejsce w TURNIEJU POEZJI ŚPIEWANEJ. Wyróżnienie przyznano  Mariuszowi Rostkowskiemu z I LO, który akompaniując sobie na gitarze zaprezentował własne kompozycje do słów Czesława Miłosza. W TURNIEJU RECYTATORSKIM wyróżnienie otrzymała Wioletta Danuta Socha z ZS nr 1 w Sokołowie Podlaskim.
Mateusz Kuc przy fortepianowym akompaniamencie Michała Ostromeckiego zaśpiewał „Dzieci Hioba” Jacka Kaczmarskiego  oraz „W dzikie wino zaplątani” z repertuaru Marka Grechuty. Młody sokołowianin do tej pory znany był w naszym mieście jako wykonawca ambitnego repertuaru i twórca spektakli teatralnych. Ma w Sokołowie swoją grupę teatralną działająca przy SOK-u, z którą przygotowuje już drugie przedstawienie w ramach programu Prafilaktyka a Teatr. Teraz powoli wypływa na szersze wody. Po udanym debiucie w Siedlcach pomyślnie przeszedł casting do tamtejszego Teatru Es i  będzie miał możliwość dalej rozwijać swoje muzyczne i teatralne pasje.

JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe