17
2020
2012-03-12

Wpadli złodzieje miedzi


Do kradzieży w jednym z sokołowskich zakładów doszło jeszcze w ubiegłym tygodniu. Skradziono tam ponad 100 kg. drutu miedzianego.  Policjanci po kilku dniach wpadli na trop włamywaczy. Podejrzenia padły na 15-letniego gimnazjalistę, który kradł wraz ze swoim o dwa lata starszym kolegą.

 

Podczas zatrzymania przypuszczenia policjantów się potwierdziły. Okazało się, że skradziony drut już został sprzedany paserowi, za znacznie niższą wartość. Jak się okazało w przestępczej działalności dwóch sokołowian pomagał ojczym gimnazjalisty. To on swoim samochodem woził złodziei wraz ze skradzionym towarem.

 

Niebawem cała czwórka odpowie za kradzież i paserstwo.  Tym razem przed obliczem Temidy staną oddzielnie, gdyż gimnazjalista odpowie przed Sądem dla Nieletnich.

 

Podczas zatrzymywania złodziejskiej szajki, policjanci znaleźli jeszcze duże ilości drutu miedzianego, który pochodzi z przestępstwa. Dotychczas Policja nie otrzymała informacji, o tym, że czy osoba fizyczna, czy firma padły ofiarą złodziei. Osoby poszkodowane proszone są o osobisty kontakt z Komendą Powiatową Policji w Sokołowie Podlaskim lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer telefonu 25 787 20 11.

 

Oficer Prasowy

KPP Sokołów Podlaski

asp.szt. Sławomir Tomaszewski

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

kto nie ma miedzi ten cicho siedzi

niemetal
2012-03-15 21:36:00
Strona 1/1


Dane kontaktowe