32
2019
2018-01-23

WOŚP na ternie powiatu znów zagrał głośno i kolorowo


85.368,18 zł to kwota deklarowana, z jaką zakończył się 26 Finał WOŚP w Sokołowie Podlaskim i Powiecie. Pieniądze nadal spływają i są liczone. Sztab czeka też na licytacje allegro. Kwota ta więc jeszcze wzrośnie!

Podobnie jak w roku ubiegłym, sercem imprezy 14 stycznia była Hala przy Zespole Szkół nr 1 udostępniona dzięki przychylności Starostwa Powiatowego i Starosty pana Leszka Iwaniuka, Przewodniczącego Rady Powiatu pana Jarosława Puściona oraz pani dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Małgorzaty Baranowskiej.

- Potrzeby, które są w naszych szpitalach, w tym – naszym szpitalu sokołowskim – są bardzo duże. Dzięki pomocy wolontariuszy WOŚP wszyscy możemy pomóc potrzebującym dzieciom i sprawić, aby mogły szczęśliwie wkraczać w świat – powiedział reprezentant Starostwa Powiatowego i Przewodniczący Rady Powiatu Jarosław Puścion.

Cieszymy się, że powiat sokołowski po raz kolejny zjednoczył siły po to, by do puszek kwestujących zebrano jak najwięcej pieniędzy. Mimo mrozu, na teranie całego powiatu sokołowskiego „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków” kwestowało blisko 500 wolontariuszy z Sokołowa Podlaskiego, Jabłonny Lackiej (9 210), Repek (4 515), Skibniewa (1 785), Bielan (3 200), Ceranowa (4 050), Niecieczy (1 275), Nowej Wsi (3 635), Kosowa Lackiego (4 859) i Sabni (5 360). Nauczycielami odpowiedzialnymi za wolontariuszy na terenie powiatu byli: Danuta Księżopolska, Beata Jówko, Urszula Terlikowska, Edyta Smolik, Agnieszka Winnicka, Katarzyna Piątkowska, Katarzyna Komosa, Jolanta Oksięciuk i Sławomir Ołtarzewski. W Sokołowie wolontariuszami ze szkół zajmowali się: Agnieszka Mikołajczuk, Dorota Odziemczyk, Agnieszka Kruszewska, Agata Grzyb Mosiej, Marta Stelmach oraz Aneta i Grzegorz Nowotniak. Kwestowały przedszkolaki, uczniowie sokołowskich i powiatowych szkół, a także harcerze. To dzięki ich zaangażowaniu puszki orkiestrowe zapełniały się w „mgnieniu oka”.

Impreza rozpoczęła się V Biegiem „Policz się z cukrzycą”, którego głównym sponsorem była grupa SOKOŁÓW SA. W biegu udział wzięło ponad 60 biegaczy w wieku od kliku do kilkudziesięciu lat. Jako pierwszy na orkiestrową metę przybiegł Jakub Woźniak. II miejsce zajął Mateusz Domański, a III Piotr Skolimowski. Kolejne miejsca zajęli odpowiednio: Mateusz Jaszczuk, Bartosz Wyszomirski, Radosław Doliński, Patryk Kuc, Kamil Laskowski, Patryk Laskowski.

Co roku ze sztabem jest sokołowski szpital. Nie mogło być inaczej podczas tegorocznego finału. Przez cały dzień można było obejrzeć wystawiony przez Sokołowski Szpital sprzęt podarowany przez fundację Jerzego Owsiaka, służący mieszkańcom całego naszego powiatu. Sokołowski sztab tradycyjnie wspierał pan dyrektor Ryszard Przybylski oraz naczelna pielęgniarka pani Marta Lech.

- Do dzisiaj dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy dostaliśmy sprzęt o wartości 1,2 – 1,3 mln złotych. Waga tej aparatury, zwłaszcza neonatologicznej, jest nie do opisania. Dziecko, które przychodzi na świat z martwicą albo jest wcześniakiem – bez tego sprzętu nie miałoby szans na przeżycie. Sokołowski oddział neonatologii ma najwyższy stopień referencyjności, do nas trafiają dzieci z całego regionu, które wymagają specjalistycznej pomocy. W zeszłym roku dostaliśmy od WOŚP-u sprzęt dla ludzi starszych, czyli znajdujących się w Zakładzie Opieki Leczniczej. Są to ludzie niechodzący, leżący, w ostatniej fazie swojego życia. Godne odchodzenie i godna opieka dla tych osób jest wykładnią kultury społeczeństwa. Wyjątkowej opieki wymagają również najmłodsi pacjenci. Dzięki paniom pielęgniarkom, lekarzom i aparaturze ofiarowanej przez WOŚP mają one szanse na zdrowie, a nawet dalsze życie. Aby to zrozumieć, trzeba pójść i zobaczyć te dzieci, matki, które oczekują na informacje o stanie zdrowia swoich pociech. Tylko wtedy zrozumiemy, że jest to sprawa najwyższej wagi. W imieniu tych osób chcę podziękować wszystkim zaangażowanym w dzisiejszą akcję. Dziękuję za każdy ofiarowany grosz, za poświęcony czas, nieocenioną aktywność i zaangażowanie – powiedział podczas konferencji prasowej zastępca ds. medycznych SP ZOZ w Sokołowie Podlaskim Ryszard Przybylski.

Każdy, kto chciał, mógł nauczyć się podczas trwania Finału udzielać pierwszej pomocy u ratowników medycznych. Prowadzona była akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku DKMS Polska. Podczas finału zarejestrowały się 74 osoby. 68 osób oddało w sumie 30,6 litrów krwi w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy – oddział Siedlce.

Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszyły się samochody Sokołowskich Klasyków, które wspierają nas co roku oraz grochówka i bigos, serwowany przez strażaków z OSP Skrzeszew.

We współpracy z głównym sponsorem sokołowskiego WOŚP – firmą SOKOŁÓW SA przygotowaliśmy dla wszystkich stoisko Akademii Smaków. Można było też spróbować produktów jednego z głównych sponsorów – firmy OSM Kosów Lacki.

Strażacy ochotnicy z OSP Cukrownia, Szkopy, Repki, Sabnie, Skrzeszew, Kupientyn i Dzierzby wspólnie z Grupą Ratownictwa Medycznego „OSP CUKROWNIA” Sokołów Podlaski zabezpieczali bieg, dbali o bezpieczeństwo. Szczególne podziękowania sokołowski sztab kieruje do pana Marka Kalaty i strażaków z OSP Cukrownia pracujących ze sztabem już od piątku, aby wszystko było zapięte na ostatni guzik.

Podczas imprezy nie zabrakło także wieloletniego wolontariusza WOŚP i sokołowskiego harcerza Michała Wierzbickiego, który dzięki swojej wytrwałości i ciężkiej pracy - wraca do zdrowia. 

Na orkiestrowej scenie wystąpiły sokołowskie przedszkolaki pod opieką swoich pań: Elżbiety Małkus, Agnieszki Rytel – Kuc, Anny Dyoniziak i Grażyny Woźniak, Katarzyny Kruszewskiej, Katarzyny Nawackiej, Marii Kania, Moniki Sobieszczak, Justyny Młynarczuk, Agnieszki Sadłowskiej.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się występy zespołów. Zagrali: zespół Szara Band z Zespołu Szkół nr 1 pod kierunkiem pana Bogusława Kwiatkowskiego, Prowokacja z I LO z panem Pawłem Woźniakiem, Power Bond, Freestyle, The Cold, Enjoy. Zaprezentowały się też formacje taneczne z PNC DANCE STUDIO pod opieką Huberta Krasnodębskiego i Patrycji Krakowskiej. Mieszkańców miasta przez cały dzień czarował iluzjonista Mateusz Struś.

Wiele emocji wzbudziły licytacje na Facebooku oraz na sali, na których wraz z aukcjami Allegro znalazło się ponad 100 przedmiotów. Finał zakończyły finałowy tort i światełko do nieba.

Sokołowski sztab serdecznie dziękuje głównym sponsorom i patronom: Starostwu Powiatowemu w Sokołowie Podlaskim, Sokołowskiemu Szpitalowi, firmie SOKOŁÓW SA, Ośrodkowi Szkoleniowemu AURIGA Paweł Hilaruk, Bankowi Spółdzielczemu, Firmie Topaz, firmie Motir-ABS Niewiadomscy, OSM Kosów Lacki, strażakom z OSP CUKROWNIA i wielu innym z ponad 90 firm i osób prywatnych, które wsparły organizację 26 Finału WOŚP. Będziemy o nich jeszcze pisać i wspominać na sztabowym Facebooku.

Tegoroczny sztab tworzyli: Mieczysław Bogaj, Paweł Hilaruk, Katarzyna Pietrzykowska, Katarzyna Kruszewska, Anna Kożuchowska-Kurylak, Maria Miłkowska, Mirek Wycech, Joanna Rosłan, Kamil Różański, Emilia Piejka, Sylwia Skonieczna, Konrad Kosel, Agnieszka Balińska, Monika Skibińska, Klaudia Wantusiak, Jarek Sciechowski, Magda Kozak.
Sztab WOŚP w Sokołowie Podlaskim / Oprac. Katarzyna Dybowska 
Fot. Katarzyna Dybowska, Sztab WOŚP w Sokołowie Podl., Karol Zalewski

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Gdzie jest Sterdyń?

wojan
2018-01-27 14:26:58
Strona 1/1


Dane kontaktowe